Fakty o IQ zbyt brzydkie do pokazania w TV
Czy fakty naukowe mogą okazać się zbyt niepoprawne do pokazania w telewizji? Stefan Molyneux, odpowiada na wizji na pytanie o inteligencję i IQ.
wojna_idei z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 271
- Odpowiedz
Czy fakty naukowe mogą okazać się zbyt niepoprawne do pokazania w telewizji? Stefan Molyneux, odpowiada na wizji na pytanie o inteligencję i IQ.
wojna_idei z
Komentarze (271)
najlepsze
Zwolennicy poprawności politycznej wierzą w magiczną moc cenzurowania rzeczywistości.
Na stronie National Center for Education Statistics można sprawdzić wyniki egzaminu SAT w USA (test dla uczniów szkół średnich w USA). W 2014 roku, uczniowie azjatyckiego pochodzenia otrzymali średnio 598 punktów w części matematycznej, biali 534 punków a afroamerykanie 428 punktów.
https://nces.ed.gov/fastfacts/display.asp?id=171
Wybiorczy rasizm? Azjata - ok, czarny - juz nie? Jakas inna ekwilibrystyka logiczna? Czy po prostu pogodzimy sie z faktem, ze przecietny czarny jest troszke mniej inteligentny niz przecietny bialy, a przecietny bialy niz przecietny azjata.
Komentarz usunięty przez moderatora
Średnie IQ wg krajów. Źródło: https://iq-research.info/en/average-iq-by-country
biali są statycznie bardziej inteligentni niż czarni -> uuuu rasizm
Tylko czemu na uczelniach chcą wprowadzać, a w lekkiej nie :(
Dlatego gdy podaje się wyniki takich badań, to najlepiej jest podawać je całościowo, żeby nie ściągnąć na siebie oskarżeń za uznawanie siebie za przedstawiciela "lepszej" rasy.
Ogólnie, wszystko zależy od intencji i pobudek. I ważne jest, żeby motywy były jasne i zrozumiałe.
Niektórzy podają wyniki takich badań, nie mając nic złego na myśli. A inni mówią o tym, używając tego jako pretekstu, żeby zaatakować jakąś grupę