Wpis z mikrobloga

@CurlyHairGirl: Parę pytań:

- Jak robiłaś galaretkę? Ładnie wygląda i kusi.

- Babeczkę bym zrobiła bezglutenową, ale zamiast masy plastycznej tradycyjnej to dałabym zrobioną z pianek marshmallow. Ta z pianek dłużej zachowuje elastyczność, jest smaczniejsza i nie wysycha.

I do ciasta na babeczki nie dodawałabym wcale cukru, bo masa z pianek jest baaardzo słodka, a mój Mężczyzna woli mniej słodkie wypieki :)
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Galaretka zwykła pomarańczowa a piana to poporstu ubita galaretka :) Dobra masa długo jest świeża i nie wysycha, jestem cukiernikiem i korzystam z tej od Barimy i nigdy nie miałam z nią problemów. Może te z allegro faktycznie szybko wysychają,nie wiem bo nie używałam.

A co do babeczek to dodałam mniej cukru kawałki gorzkiej czekolady i jak już pisałam polana jest gorzką czekoladą,żeby troche załagodzić smak :)

@SebusPL
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Ah no chyba że tak :) Mi sie zwyczajnie w cukierniach nie opłaca ich robić poza tym te kupne sie lepiej formują i masz różne rodzaje w zależności do czego musisz ich użyć obłożenie tortu/ulepienie figurki/zrobienie płatków do kwiatów itp

@SebusPL: Przepraszam jeżeli Cię zawiodłam ()
  • Odpowiedz