Wpis z mikrobloga

#ejejej czemu żaden mirek z pod tagu #wiiu nie powiedział, że wyszło demo Bayonetta 2? Grałem już i opiszę swoje wrażenia.

- Tekstury i modele tła są w koszmarnej rozdzielczości. Raczej nikt nie zwrócił na to uwagi, bo to gra nastawiona na akcję, ale ja specjalnie się zatrzymałem, aby to zobaczyć. Jakość pola akcji jest dobra i jest jakościowym przeciwieństwem tła.

- Sterowanie ekranem dotykowym to męka, ale gra się prościej jak ktoś nie ogarnia bądź nie chcę ogarniać klasycznego sterowania. Jeśli używacie sterowania ekranem, to gwarantuje wam, że na swój telewizor popatrzycie raczej tylko podczas cut-scenek.

- Tutorial przed grą prezentował tylko najważniejsze kwestię "na szybkiego" i od razu wrzuca w środek walki, której przy pierwszym razem nie ogarnąłem i po prostu wyłączyłem demo po raz pierwszy.

- Niby jest te obiecane 60 FPSów, ale osiągnięte według mnie zbyt dużym kosztem. Nie sprawdzałem rozdzielczości czy to jest 1080p czy 720p bo mam telewizor 720p. :(

Nie jestem pewien, czy przypadkiem nie wycofać pre-ordera, czy może dać drugą szansę grze, ale już w pełnej wersji. Może się tylko czepiam dlatego, że gram również na PC. Brak anti-aliasing'u boli...

Co o tym sądzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#konsole #bayonetta #bayonetta2 #nintendo
  • 2
@ayasecon: Dzisiaj odpaliłem i mam podobne odczucia co ty. To miało być demo, które upewni mnie w tym, by jednak kupić tę grę, a tymczasem wywołało zupełnie odmienny skutek.

Co do samej walki - walka z bossami była strasznie chaotyczna i nie zauważyłem, by był tam jakikolwiek system prócz "unikaj i #!$%@?". Walka z pojedynczymi przeciwnikami - już lepiej ale coś nie zaskoczyło. Czułem się zupełnie obcy. Grając chociażby w nieśmiertelnego