Wpis z mikrobloga

#wifi #lan #komputery

Chcę ustawić adapter wifi pentagram jako AP, mam apkę która się instaluje ze sterownikami (realtek), która nawet ma taką opcję, ustawiam sobie ap, jest sieć, ale przy próbie podłączania zatrzymuje się an 'uzyskiwanie adresu ip' i dalej nic. Korzystam z win 8.1

Ma ktoś jakiś pomysł jak tu coś zaradzić? Zdarzało mi się bawić w różne małe sieci od windowsa 98 i stwiedzam, że w każdym następnym systemem jest gorzej. Kiedyś bywało tak, że jakiś komp nie łączył się z siecią, zmieniałem jakieś ustawienie, a potem przywracałem pierwotne i działał. Zawsze sobie to tłumaczyłem takim magicznym hasłem "złośliwość rzeczy martwych", bo jak inaczej uzasadnić to, że dane ustawienie raz nie działa, a potem działa.

Ps. Rozwiązanie pt. "Kup router" mnie nie satysfakcjonuje, jakby ktoś chciał mi podać taką radę.
  • 12
  • Odpowiedz
@Kajetan8: nie rozumiem tego co chcesz zrobić zupełnie. Po co? Do tego to nie kwestia systemu na który narzekasz a sprzętu, kupowanie takich 'marek' jak pentagram samo w sobie jest ryzykowne. Wytłumacz mi co chcesz osiągnąć tym adapterem bo chyba nie to, że wepniesz go do lapka przez USB i będzie on robił jako źródło neta dla lapka i dalej byłby AP dla innych maszyn.
  • Odpowiedz