Wpis z mikrobloga

Mam ogromny problem z tymi filmikami podróżniczymi z Białorusi czy Rosji, gdzie autorzy albo zachwalają te kraje, albo coś tam bełkoczą w stylu "nie wierzcie propagandzie". Są one bardzo szkodliwe.

Gdy Zachód schwyta i skazuje jakiegoś szpiega czy agenta GRU, kacapy po chwili schwytają na ulicy jakiegoś mieszkańca Zachodu i skażą go za szpiegostwo, by go potem wymienić za ruskiego mordercę.
Między Polską a Białorusią sytuacja jest napięta. Mamy kilku Białorusinów, którzy siedzą w areszcie za szpiegostwo i podpalenia.
Trzeba mieć ku$#a mózg wielkości orzeszków ziemnych, by teraz tam jechać i robić sobie filmiki.
Dla mnie te otwarte granice dla obywateli Polski to niczym innym jak pułapka.

#bialorus #polska #rosja #ukraina
dom_perignon - Mam ogromny problem z tymi filmikami podróżniczymi z Białorusi czy Ros...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

. Są one bardzo szkodliwe.


@dom_perignon: Nawet bardziej niż bardzo. Od lat to zwalczam (pierwszy viralowy filmik z tej serii jako pamietam to z 2015) , dawniej to trudniej było w to uderzac, bo wiedza o Białorusi była znikoma wiekszosc to łykała i trochę otrzeźwienia jednak przyszło. Wtedy to nawet wykopki zbierały sie emigrowac na Białorus, a i Korwin zachwalał ten kraj wtedy.
  • Odpowiedz
@dom_perignon: Dziwne że zawsze jadą tam tylko z perspektywy turysty a nie zamieszkają na stałe. Pojadą do jakiejś metropoli w skrajnie scentralizowanym totalitarnym kraju i zdziwieni że dyktator dba o obrazek propagandowy. Gdyby kiedyś był internet to zachwycali by się ZSRR i wioskami potiomkinowskimi
  • Odpowiedz