Wpis z mikrobloga

Ja absolutnie nie w temacie głównym bo tylko przeczytałem z dwa artykuły jakieś o co tyle szumu aleeeee…

… parę lat temu miałem tutaj ostrą wymianę zdań z jakimś użytkownikiem na temat wymuszonych aktualizacji windy XD
W skrócie bo ani mi się nie chce szukać ani opisywać całej dyskusji - ja twierdziłem że to jest patologiczna sytuacja na windzie w porównaniu z macOS gdzie na windzie użytkownik jest zmuszany do aktualizacji systemu mimo braku chęci i albo Windows zacznie ograniczać funkcje systemu w postaci wsparcia dla aplikacji albo zacznie wymuszać aktualizację w tle (to był mój przypadek jak usilnie próbował mi się zainstalować fall creators update do win 10 i robił to mimo mojego sprzeciwu a przestał jak mu zabrałem uprawnienia do odczytu pliku exe albo coś „poczarowałem w rejestrze” - nie pamiętam. No i uważałem że grzebanie w rejestrze jest dla szarego użytkownika słabe a działania MS antykonsumenckie. Tamten użytkownik w opozycji do mnie podkreślał cały czas jak ważne jest utrzymywanie cały czas wersji aktualnej, że po co wg grzebać w rejestrze, po co kastrować windę, przecież wszystko działa, a wg co mi te aktualizacje przeszkadzają XD

No to tego XD tak sobie o tym dzisiaj przypomniałem losowo przy kawie i mi się cieplutko na serduszku zrobiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#microsoft
once-ler - Ja absolutnie nie w temacie głównym bo tylko przeczytałem z dwa artykuły j...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@once-ler: Zamiast pisać taką ścianę tekstu, mógłbyś poświęcić czas na odkopanie tej dyskusji. Od razu byśmy zobaczyli, jak naprawdę ona wyglądała, a nie jak ją zapamiętałeś i teraz opisujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@once-ler: Często ludzie z security mają tego typu obsesje na punkcie aktualizacji gdzie:
a) przymusowe aktualizacje mają sens tylko w sytuacji gdzie masz naprawdę dużą dziurę bezpieczeństwa (przeważnie jest to rzadkie)
b) jesli istnieje przymus aktualizacji bo inaczej twoj system lapie wirusy to jest to problem na poziomie systemu i defacto wcale zmusznie ludzi do aktualizacji tego problemu nie naprawi (widac to doskonale bo polatany w11 tez latwo zawirusowac, wrecz
  • Odpowiedz
@once-ler: a juz tak praktycznie to czesto masz fanboyow i firma moze na nich srac o oni beda lykac tego gowno i jeszcze dziekowac. i to jest przewaznie najwieksza grupa
  • Odpowiedz