Wpis z mikrobloga

@sylwke3100 nawet nie wiedziałem że Katowice mają rynek. Chyba że mówimy o tym dużym placu że straganami i przystankami tramwajowymi. Kiedyś byłem tam codziennie ale kilka lat mnie tam nie było więc może się coś zmieniło :D
  • Odpowiedz
@sylwke3100 no nie wiem czy rynek jak rynek. Większość rynków jakie widziałem to zadbana przestrzeń w większości przypadków z jakimś kościołem czy inna budowla na środku. A nie stragany i tramwaje. No ale co kto lubi. Ale też już sprawdziłem jak to teraz wygląda i wygląda już jak prawdziwy rynek. Widać napracowanko
  • Odpowiedz
@sylwke3100 @gacek2121 ... Ale wy chyba wiecie... Że nie ma czegoś takiego jak rynek w formie wzoru jeden do jeden.:)
... Różne lata różne potrzeby różne wzory tak zwanych rynków...
... No ale wiadomo jak ktoś sobie wyobraża ryneczek aż kościółkiem cmentarzem obok dwoma łapeczkami straganem z serkami wędlinami i pieczywkiem od lokalnego rolnika i jeszcze stragan cyganów no to trochę się zatrzymał w czasie:)
  • Odpowiedz
  • 1
@Marcines I jeszcze w galerii jest.

Może celują w imprezowiczów?

@nudziarz123 Masz rację, w dodatku rynek w wielu przypadkach to był główny plac targowy czy najważniejszy trakt komunikacyjny. To że dziś w wielu miastach pozbyto się choćby z rynków tramwajów to inna sprawa.

@akumatan Nie widzę nigdzie takiego info

@Qlakatmandu Kasa kasa kasa. Widać widzą biznes w tym
  • Odpowiedz
@Marcines ... Nie wiem czy bywasz w takich miejscach ale nie trudno zauważyć że faktycznie coraz większe są problemy z miejscem.
Co innego jak jest pusto to jest pusto ale jak jest bardzo dużo obłożenie to po prostu tragedia.
A miejsce dosłownie na samym rynku jest bardzo dobrą lokalizacją.
Więc nie wiem czemu się tak dziwicie.
  • Odpowiedz
@sylwke3100 W sumie wszystkie McD w okolicy rynku należą do Jurexa - dworzec, galeria i Stawowa. Idąc tym tokiem, nie wiedzę czemu to też nie miałby być ich. Ciekawe tylko czy będzie całodobowy, bo w weekendowe noce na dworcu dzieją się dantejskie sceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz