Wpis z mikrobloga

112 + 1 = 113

Tytuł: The Goal: A Process of Ongoing Improvement
Autor: Eliyahu Goldratt
Gatunek: biznes, finanse
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 9780884271956
Wydawnictwo: North River Press
Liczba stron: 384
Chyba prekursor książek typu "coś ci teraz opowiem, rozwiązania nie podam na tacy od razu, spróbuj sam rozkminić, ale jak się nie uda to masz tutaj konsultanta, który Ci to ostatecznie wyjaśni"

Na tym fabularyzowanym poradniku opierał się autor "Projektu Feniks"
Lata 80' fabryka cześci samochodowych, która zaraz ma zniknąć z rynku i jeden człowiek, który postanawia to odwrócić. Brzmi dobrze? To mam złą wiadomość, sama fabuła tutaj ma znaczenie drugorzędne. Po prostu jak jest więcej postaci, to przy czytaniu nie chce Ci się tak szybko spać.
Jest to bardzo skuteczna metoda przekazywania wiedzy bo niejako czytelnik wpada na rozwiązanie zanim się je poda. Szczątkowa fabuła utrzymuje zainteresowanie ale nie dominuje tego głównego procesu myślowego w tle.

Pomimo że całość odnosi się do fabryki, to można tego użyć wszędzie. Zajebiście wytłumaczone jest np. dlaczego nie ma sensu optymalizować czegoś co nie jest wąskim gardłem. Dla durniów, którzy potrafią spędzić pół dnia nad szukaniem lepszego sposobu na pracę zamiast nad rzeczywistą pracą (jak ja), to opisywaną fabryką równie dobrze może być własna produktywność.

Polecam gorąco.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #biznesbookmeter #finansebookmeter
TheHamlet - 112 + 1 = 113

Tytuł: The Goal: A Process of Ongoing Improvement
Autor: E...

źródło: 585085-352x500

Pobierz
  • 2