Wpis z mikrobloga

#skoki Łukaszczyk na podium w Alpen Cup. Takie zawody jak fis Cup ale dla młodych. Reszta cienko. Przy tej mizeri, przy tym fatalnym sezonie na każdym poziomie bardzo spoko wynik. Widać że mamy kim skakać. Problem teraz żeby nie popsuć.
Zabrzmi to kontrowersyjnie i nie do pojęcia ale zaoferowałbym Stoecklowi który nie będzie już robił w Norwegi budowę zaplecza polskiego. Co mam na myśli? Zatrudniony jest w Polsce jako trwner kadry c/juniorów. To znaczy ma pod sobą samą młodzież. Żadne Murańki, żadne Wolne, Stękały tylko najmłodsi zawodnicy jak Łukaszczyk, Tomasiak itd + czuwanie nad system dla młodych. Chłop by se miał spokojną pracę na zapleczu, w sumie bo stresu z jego perspektywy i może by coś się urodziło fajnego.
Chodzi o to żeby młodzi jak to zwykle w Polsce bywa nie stanęli tylko to ruszyło w przejściu z juniora na seniora. Wiadomo że żaden trener nie zrobi cudu jak materiał słaby ale Stoeckl jest na tyle dobrym fachowcem że można mu by było powierzyć taką funkcję a nie jakieś Kwiatkowskie, Maciusiaki. Trener kadry juniorów czy też koordynator, szef tego systemu dla juniorów ( najlepszych trenuje) I już.
Moim zdaniem ok pomysł na to żeby nie zmarnować młodzieży. Wynalazki polskie ostatnimi laty tylko dowiodły że nie są najlepszym pomysłem.
  • 4
@Gruboklates Stoeckl jest jednym z najlepszych trenerów na świecie więc znajdzie od razu dużo lepszą robotę. Ewentualnie wziąć go do igrzysk i dać mu Stocha, Żyłę i Kubackiego i może coś z nich jeszcze wykrzesa jak kiedyś Hannu Lepistoe z Małyszem. A Turnbiśli zostawić Zniszczolow, Kotów i innych Wolnych Klimków, bo zresztą u najstarszych jak widać zbyt dużego poklasku nie ma
@Momento83: też dobry pomysł. Ja bardziej celowałem w myśli o młodzieży żeby coś drgenło... wiadomo że to trener top ale wiesz... skoro taki Rodlauer przyszedł do kobiet to taki Stoeckl może by się skusił na niższą lige do młodych. Żadna ujma. Pzn stać a pozatym jakby trenował młodych to wiesz jak dla mnie na plus. Bo te top reprezentacje to raczej nie zmienią szkoleniowców a tu by miał spokój bo tych
@Gruboklates: pomysł przyszłościowo dobry ale z perspektywy trenera raczej nie bardzo. Od trenerów wymaga się cudu "tu i teraz" i to niezależnie od dyscypliny. Stoeckl jak Mireczek wcześniej zauważył może być zasypany propozycjami od razu. Trenowanie młodzieży to plan długofalowy, bez widocznego sukcesu "od ręki" tylko kiełkujący na później, a co za tym idzie potencjalne efekty nie będą działały przyciągająco. Bo kto mówi o trenerach młodzieżowców? Tak jak kto mówi o
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.