Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: No nie mylić, podobnie jak lewacjtwa z lewicą. Z prawicą jak i z lewicą da się prowadzić dialog. Z ich skrajnościami nie.


@LoginZajetyPrzezKomornika: To dwa pytania:
Podasz jakieś przykłady prawicy, która nie jest prawactwem w Polsce?
I czy zdajesz sobie sprawę, że określenie "lewactwo" ma swoją genezę w ZSRR bo się ruskie zesrali, że ich lewica krytykuje?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Jasne, PO, PSL czy 3D są b. blisko określeniu bycia prawicą.


@LoginZajetyPrzezKomornika: ok chciałem się upewnić czy nie jesteś z tych dla których wszystko czego nie lubisz to np. lewactwo xD

Lewactwo i prawactwo to w Polsce określenie na skrajności lewicy i prawicy,


Z punktu widzenia nauki o polityce to jest zbyt duże uproszczenie. Sama oś polityczna lewo-prawo nie ma sensu bo i samych "lewic" jest wiele, nie są
  • Odpowiedz
@Kryspin013: To prawda, co piszesz. "Lewica i prawica" (czy ekstrema, jak prawactwo i lewactwo) nie mogą z założenia opisać poprawnie złożonej rzeczywistości, są uproszczeniami, którymi jako ludzie się posługujemy. PiS ewidentnie prowadził socjalistyczną politykę gospodarczą, a światopoglądowo są skręceni totalnie na prawo. Taki jest tag #bekazprawakow to dodałem, z zastrzeżeniem, bo znam wielu przyzwoitych prawicowców, którzy z niewiadomych powodów nazywają się prawakami i przyzwoitych lewicowców, nazywających siebie lewakami, w mojej opinii
  • Odpowiedz