Wpis z mikrobloga

Dwa pytania do ludzi, którzy dłużej siedzą na cardmarkecie i wysyłali dużo przesyłek międzynarodowych.

1. Jaka metoda w przypadku rejestrowanych przesyłek międzynarodowych jest najlepsza waszym zdaniem?
2. Jak pakujecie karty w zależności od ich wartości bądź liczby? Kwestia czy zawsze pakujecie do koperty dodatkową tekturę/pocztówki? Czy wysyłacie tak też toploadery z kartami? Ponoć w niektórych krajach sztywne toploadery pękają gdzieś w maszynach sortujących listy. Czy jakieś mega drogie sztuki zawsze zabezpieczacie w sztywnym kartonowym pudełku? I jak pakujecie bulk? Wyprzedzając pytanie - tak, oglądałem film instruktażowy dot. pakowania przesyłek z FAQ cardmarketu (tam odradzają np. folię bąbelkową).

Poczta Polska narzuca dodatkowe opłaty za przekroczenie wagi, a sama przesyłka chociaż rejestrowana chyba nie jest ubezpieczona i ewentualna reklamacja przy zagubieniu pozwoli jedynie odzyskać koszt nadania? Z tego co widziałem, inpost oferuje nową usługę (Meest Post), że paczkę zagraniczną można nadać w paczkomacie, a w kraju docelowym dostarczy ją wtedy GLS - i to wydaje mi się w sumie najwygodniejsze. Wagowo na luzie można zmieścić się w kilogramie nawet z dużą ilością kartonów zabezpieczających. Taką paczkę można niby nawet zanieść na pocztę z wcześniej przygotowaną i opłaconą etykietą.

Większość firm kurierskich liczy sobie 50-60 zł za takie przesyłki + jak ktoś mieszka na zadupiu to często musi dopłacić za odebranie paczki przez kuriera. Szukam po prostu optymalnego rozwiązania.

#pokemontcg #mtg #cardmarket
  • 7
@Mutamin: jesli karta jest warta więcej niż 10zl to zawsze pakuję w toploader. Toploader(y) owijam w folię bąbelkową, a następnie pakuję całość do koperty bąbelkowej. Nikt jeszcze nigdy nie narzekał.
Ale głównie sprzedawałem na eBayu, od 2016r. wysłałem setki przesyłek i zawsze było ok.

Bulku nie sprzedaję
@Mutamin: ja zawsze pakuje tak samo - nie wazne czy to karta za 1euro, czy za 200e.

Karta w koszulce, toploaderze, miedzy wyciete 2 kartony, do to zwyklej koperty, a potem do bombelkowej z poczty 12 i 13, lub CD. Mam 267 sprzedazy i 100% ocene :)

Wiele osob wysyla w zwyklej kopercie, w samym toploaderze - nigdy nie zdarzylo mi sie ze cos sie zniszczylo.
Ale wole dmuchac na zimno
@Mutamin: poczta do międzynarodowych jest bardzo spoko, też miałem obawy bo przed mcm ostatni list to wysłałem na koloniach w podstawówce. Na jakieś 150 przesyłek większość było zagranicznych i jeszcze nigdy nie miałem problemu. Większość to były zwykłe listy więc nawet bez trackingu.

Co do pakowania to ładuję w sleeva i dokładam czasami bulk w przypadku małej ilości kart. Karty za 20 euro i więcej toploader.
@Mutamin: tańsze karty umieszczam w inner I outer sleeve, sztywna tektura na przód i tył, owijam taśmą i w kopertę. Nigdy nie było żadnych problemów, przy droższych używam więcej tektury i koperty z folią bombelkową