Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #muzyka #wiedzabezuzyteczna
Wszyscy kojarzą zespół Roxette.
Mało kto jednak wie, że gitarzysta tej nieistniejące już grupy jest jednym z najbogatszych Szwedów.
Per Håkan Gessler znany jest szerszej publiczności właśnie z występów z Marie Fredriksson Z którą tworzył duet jaki osiągnął międzynarodowy sukces.
Gitarzysta w roku 1977 wraz z przyjacielem założył grupę Gyllene Tider, która niemal szturmem zdobyła Szwedzkie listy przebojów.
PMV_Norway - #ciekawostki #muzyka #wiedzabezuzyteczna
Wszyscy kojarzą zespół Roxette....

źródło: temp_file7145830761427461900

Pobierz
  • 5
@PMV_Norway: Roxette poznałem pod koniec podstawówki. Od nich się zaczęła moja pasja do muzyki. Było wtedy takie czeskie radio AB Radio. Była tam rozgłośnia "100% Roxette". Ale grali tam też Gyllene Tider i wtedy poznałem ten zespół. Z czasem zacząłem się nim bardziej interesować. Jest jeden kawałek, który - moim zdaniem - wyróżnia się na tle ich dokonań. Mirky i Mirabelky - oto "Billy".
nickbezpomyslu - @PMV_Norway: Roxette poznałem pod koniec podstawówki. Od nich się za...
@PMV_Norway: Pamiętam że Szwecje jest 3 co do wielkości rynkiem muzyki na świecie (USA, UK wcześniej) - przypuszczałem już wtedy bo to info sprzed lat że chodzi o właśnie produkcje.
Dlaczego Spotify powstało w Szwecji to jest perfekcyjny tego dowód. Giganci muzyczni w Stockholmie, Daniel Ek to w miare połączył i później przez dosłownie lata wychodził w Nowym Jorku