Wpis z mikrobloga

Z takich ciekawostek to dostałem fakturę korekcyjną za zużytą energię elektryczną od PGE. Wychodzi to całkiem fajnie, ewidentnie opłacało się zmienić kopciucha na wodną pompę ciepła oraz montaż instalacji PV.

Całościowy (nie tylko pompa ciepła) koszt energii elektrycznej dla mojego domu za okres od 2022-07-01 do 2023-06-30 to:

- dotacja na zakup biomasy do kopciucha -3000 PLN
- pierwsza faktura za energię elektryczną 823,20 PLN
- druga faktura za energię elektryczną 1839,43 PLN
- korekta faktur w ramach Rządowych Tarcz -430,31 PLN

Suma poniesionych kosztów -767,68

Jak zwykle pozdrawiam ekspertów xD

#stepujacybudowlaniec
Pobierz FejsFak - Z takich ciekawostek to dostałem fakturę korekcyjną za zużytą energię elekt...
źródło: Screenshot_20231010_202833
  • 6
@wezsepigulke: inwestycja jak sama nazwa wskazuje powoli się będzie zwracać - robocizna już się zwróciła bo prawie dwa sezony na pompie ciepła obleciałem (pierwszy nie do końca z powodu awarii) a jeden sezon przygotowywania opału, codziennego noszenia, ładowania, rozpalania i czyszczenia kotła to dużo więcej pracy niż poświęciłem na zrobienie dolnego źródła i montaż obydwóch pomp ciepła. Teraz będzie się zwracać koszt zakupu pomp ciepła, materiałów na instalację dolnego źródła oraz
@FejsFak Ok, ja Ciebie szanuję, cofam swój poprzedni komentarz. Gdyż jestem mieszczuch i nie wiem jaki wysiłek jest potrzebny do palenia pieca. Dla mnie to obcy temat. Nigdy nie nosiłem opału, łopatą nie machałem, tylko płacę rachunek.