Wpis z mikrobloga

  • 0
@WykopowyGeodeta: to jest wymóg od Pani z gminy. Ja natomiast mam problem z tym, że budynek powinien być trwale związany z gruntem, podczas gdy tutaj mamy tylko postawiony kontener. Tej jednej przesłanki nie mamy spełnionej i to mnie tylko zastanawia.
@DanekRBI: no tak zeby być służbistą to nie masz prawa go nazwac budynkiem, bo nie jest trwale zwiazany z gruntem, ale ja, jak inwestor by chciał to bym go podpiął zgodnie z przeznaczeniem czyli handlowo uslugowy i tyle. Inwestor zadowolony gmina zadowolona bo podatek i jest cacy? Ale czy w takiej postaci ci przyjmą yo w ośrodku? U mnie jeszcze do niedawna przyjmowali takie coś, ale teraz każą dalaczac zgloszenia lub
@DanekRBI: Numer można nadać też budynkowi prognozowanemu do wybudowania. Jak jest MPZP, działka jest jako budowlana, to i bez budynku nadadzą numer. Jeśli MPZP nie ma, to wystarczy dołączyć WZ zezwalające na postawienie budynku.

@WykopowyGeodeta: Te dołączanie zgłoszenia czy pozwolenia do operatu w ośrodku, to na jakiej podstawie i co to w ogóle ośrodek obchodzi? Oni mają tylko wprowadzić to, co Ty poświadczasz swoim podpisem :|

A co do samego
@WykopowyGeodeta: To to już jest kosmos. Czyli budynek bez pozwolenia nie jest budynkiem? Poza tym, jak ośrodek chce sprawdzić, czy jest pozwolenie/zgłoszenie to niech Pan Inspektor ruszy tyłek i pójdzie do Wydziału Budownictwa i sprawdzi... Chociaż zazwyczaj wszystko mają w komputerku.

U nas wymagali, żeby dołączać PZT do operatu. Szybkie odwołanie do WINGiKu i jest spokój.