Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika jak wybrać dobry moduł foto? potrzebuje panel około 550w x18szt. Mogę sobie wybrać z Keno albo Coraba. Mają tam Jinko, Longi, Trina, Risen. BF nie ma znaczenia bo nie będzie odbicia w kierunku panela z gruntu. Na co patrzeć?
  • 4
  • Odpowiedz
@nocnyMark: Na cenę, wszystkie powyższe marki są TOP. Ważna też jest długość przewodów (czasami mają krótkie 30 cm). Kolejna kwestia to prąd jaki dają, żeby nie przekroczył prądu falownika.
  • Odpowiedz
@nocnyMark: Jinko - JKM545M-72HL4-V jest w keno ale jego cena jest w tej hurtowni niekorzystna. Trina i RISEN RSM110-8-550M w corabie z lepszą ceną ale to moduły o sporym prądzie ... Wybór masz niewielki.
  • Odpowiedz
  • 0
@slavkowsky: @testerwykop: patrząc na prąd paneli i prąd falownika to nawet biorąc najwyższy STC który jest w risen rsm110-8-550m (17,27A), przy połączeniu szeregowym nadal mam poniżej maksymalnego prądu wejściowego falownika (25A)

napięcie też chyba OK, z tych paneli gdyby wszystkie 18szt. było w szeregu to maks mam w Longi LR5-72HTH-580M HIMO6 (794V) a falownik ma użyteczny zakres do 800V

to chyba bezpiecznie?
  • Odpowiedz
@nocnyMark: Zgadza się. Risena najkorzystniej spiąć w 1 string i napięcie będzie blisko ideału (600V). Pytanie tylko czy nie pomyliłeś prądu zwarciowego w MPPT z maksymalnym prądem roboczym.
  • Odpowiedz