Wpis z mikrobloga

Myślałem nad spróbowaniem sił w sklejaniu plastików, do tej pory budowałem tylko papierowe. Interesują mnie głównie samoloty ale nie planuję się tylko do nich ograniczać, jakie firmy modelarskie polecacie na start? Jakie wyposażenie warsztatu trzeba mieć żeby zrobić to w miarę profesjonalnie? Pewnie bez aerografu się nie obejdzie?
#modelarstwo
  • 5
@AradoAkbar: na start model tamiya lub eduard; klej to liquid cement od tamiya lub mr. hobby, ew. klej ca to elementów fototrawionych; pilniczki kosmetyczne, nożyk olfa lub excel; farbki tamiya; do picia kawa lub piwo

generalnie bez aero ciężko osiągnąć zadowalające efekty, a jeśli chcesz w to wejść, to prędzej czy później zakup cię nie ominie
Co do producentów: to Eduard, IBG, Arma Hobby to raczej pewniaki.

Malować można bez aerografu. na YT jest masę tutaoriali i poradników. Jak kleiłeś karton to część wyposażenia masz. Przyda się klej do plastiku: Tamiya Thin cement.
@AradoAkbar: IBG, Eduard, Arma Hobby - nie zawiedziesz się
Co do malowania pędzlem - na kanale YT sklepu modelarskiego Agtom jest fajny poradnik jak pomalować (np. PZL P.11c) właśnie pędzlami z efektem nie gorszym jak amator aerografem.
Co do sprzętu - klej Extra Thin lub zamiennik, pilnik do paznokci z Rossmana, skalpel z Excela, obcinaczki do drutu/części z ramek, 2-3 pędzle i farby (dobrane pod dany model).
Z doświadczenia wiem, że