Wpis z mikrobloga

Mirki czy istnieje takie coś jak wzmacniacz zasięgu CB-RADIA? chodzi o wzmocnienie zasięgu krótkofalówek. Coś na zasadzie działania wzmacniacza GSM. Szukam pomysłu na komunikację pracowników pomiędzy halami uprawnymi z grubymi termoizolacyjnymi metalowymi drzwiami przesuwnymi
#cbradio #krotkofalarstwo #krotkofalowka
  • 12
@M4rcin:

Szukam pomysłu na komunikację pracowników pomiędzy halami uprawnymi z grubymi termoizolacyjnymi metalowymi drzwiami przesuwnymi


Możesz popróbować jakieś pasywne układy, tak jak na rysunku, dwie anteny łączysz kablem, jeśli to zadziała to możesz rozbudować taki układ o np dzielnik/sumator sygnału.

Ja tego nigdy nie robiłem, ale warto popatrzeć jak inni to robią.

https://www.google.com/search?q=passive+repeater&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj3htmSycz-AhWkcKQEHTZiDI4Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1312&bih=607&dpr=1.46

Ja bym tego nie robił na CB radiu, ale na jakimś PMR446, albo zrobił na telefonach WIFI albo
wiecejszatana - @M4rcin: 
Szukam pomysłu na komunikację pracowników pomiędzy halami u...

źródło: łączność

Pobierz
  • 0
@QuickCharger: a nie przyszło Ci do głowy,że szukam rozwiązania altenatywnego np z Voip lub Wifi Calling? Taki eteż rozwiązanie zaproponował kolega powyżej mojego postu