Wpis z mikrobloga

Zamówiłem drukarkę 3D z Aliexpress. Dostałem informację, że paczka została wysłana oraz kod śledzenia. Śledziłem paczkę, dotarła gdzieś ona do punktu w Gdańsku (ja zamawiałem na woj. Śląskie) gdzie zmieniła status na „wydano do doręczenia” i tego samego dnia zmieniła status na „doręczona”. Zadzwoniłem od razu na infolinię DHL Express (przewoźnik mojej paczki). Podałem numer paczki oraz swoje dane i Pani na infolinii powiedziała, że ten numer przesyłki nie jest w ogóle związany z moim adresem ani numerem telefonu (nie może podać informacji gdzie trafiła w związku z ochroną danych). Zwróciłem się do Aliexpress i wyjaśniłem sytuację z pomocą techniczną. Założyłem spór i oczekiwałem na odpowiedź od sprzedawcy (w sklep w którym zamawiałam zniknął dzień później). Teraz sprzedawca odpowiedział: „Propozycja sprzedawcy: Refund and Return” oraz „Wiadomość sprzedawcy: 771.01”. Mogę zaakceptować lub odrzucić, lub nic nie robić i czekać aż sprawę rozwiąże Aliexpress. Niestety wiadomość od sprzedawcy nie jest precyzyjna i nie wiem w jaki sposób mam dokonać return skoro paczki u mnie nigdy nie było. Nie wiem co mam robić, prawdopodobnie nie odpowiem i poczekam aż Aliexpress przejmie spór. Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją? Proszę o podpowiedzi.

#aliexpress #oszukujo #druk3d
ChudyByk21 - Zamówiłem drukarkę 3D z Aliexpress. Dostałem informację, że paczka zosta...

źródło: skrinszot

Pobierz
  • 7
@Alter_Konto: było płacone blikiem, w takim razie nic nie klikam i czekam aż Ali wkroczy do akcji. Kontakt ze sprzedawca zerowy wiec nawet nie mam co dołączyć. Wybrałem opcje w tym sporze ze towar niedostarczony
@ChudyByk21 drukarki raczej nie dostaniesz, ale kasa nie stracona - AliExpress wejdzie, jak dkrzucisz screenshot z zamówienia z adresem miasto X, plus screenshot z trackingirm delivered w mieście Y - to ci refunda zrobią