Wpis z mikrobloga

Pge zwleka z wystawieniem faktury i prognoz już miesiąc - rozliczenia mam co pół roku - na początku stycznia robili odczyty liczników. Wiem za ile kwh mam zapłacić. Zastanawiam się ile wyniesie rachunek za drugie półrocze 2022. Chyba po takich samych stawkach za kWh jak pierwsze półrocze? I z jakim Vatem?
#rachunki #prad #pge #rzeszow
  • 13
@akcjape: Co do opóźnień w wystawianiu, to niektórzy czekają i po 3,4,5 miesięcy, i nie są to rzadkie przypadki. Normalka. Mówimy oczywiście o PV. Fakturę za okres 30.6.22 do 31.12.22 będziesz miał wystawioną na 5% VAT, i tak, stawki będą te same. Co do pozostałych spraw zadzwoń do nich i dowiedz się co i jak. Z reguły są dość długie czasy oczekiwania na połączenie, ale tu sprzedaje Ci drobny hint -
@Noeht: Dzięki za wskazówki - to jest prawdopodobnie najgorsza infolinia jak istnieje. PV to prognozowane faktury?
Ostatnio podobna sytuacja była z PGNiG - rozliczenie z listopada wystawili pod koniec grudnia. Nigdy wcześniej się to nie zdarzało, dlatego uważam, że te opóźnienia są spowodowane niepewnością związaną z działaniami rządu - zmiana stawki vat, tarcze nie tarcze. Jak się ma ludziom wystawiać prognozy, to trzeba mieć jakąś tam pewność po jakich stawkach.
@dawid110d: PV, czy normalny licznik? Jeśli normalny, to jak niżej :)
@akcjape: Nie, PV to fotowoltaika. Czyli nie masz PV, tylko zwykły licznik? jeśli tak to problemów może być wiele, jak na przykład pracownik Dystrybucji spisał licznik, ale nie wysłał, pracownik PGEO nie wystawił FV. Dla pewności zadzwoń i podaj stan licznika. Mogło być też tak, że fakturę Ci wystawili i wysłali - jeśli masz papierową, a ta zaginęła. Jeśli
@Noeht: Zwykły licznik. Stan licznika podałem "odczytowemu" sms na numer który zostawił w drzwiach, nawet odpisał, więc raczej to się udało prawidłowo, ale i tak spróbuję zadzwonić.
Też najlepiej zgłosić, że nie ma ;)


@Noeht: Pewnie bym to zrobił gdyby można było się tam w ogóle dodzwonić. A tak to na razie oleję pewnie temat i poczekam jeszcze :)