Wpis z mikrobloga

Szukam czegoś na żywopłot nieformowany osłonowy - 20mb. Chcę się mocno odgrodzić może być szeroko. Zależy mi na w miarę szybkim wzroście. Stanowisko słoneczne, wilgotno i gleba raczej gliniasta. Dodatkowe zalety to ładne kwiaty, owoce/schronienie dla zwierząt. Zastanawiałem się nad karaganą syberyjską, pęcherznicą, rokitnikiem, krzewuszką, forsycją, jaśminowcem i wieloma innymi. Myślałem nad dwoma rzędami jednym niższym, drugim wyższym. Trudno mi się na coś zdecydować. Byłbym wdzięczy za propozycje i sugestie w jakiej rozstawie sadzić. #ogrod #rosliny #ogrodnictwo
  • 4
@mlesz: @sikzmiednicy: zastanawiam się jak głóg i ałycza sprawdzą się z trzymaniem formy żywopłotu, jeśli nie będę ciął. Czy nie będą się ogołacać od dołu i ile metrów osiągną? Z podobnych myślałem o tarninie, ale czytałem że niektórym ludziom słabo rośnie.
@Zsim: Głóg się nie ogołaca od dołu jesli ma światło. Można prowadzić go jak drzewko ale mozna go zagęszczać. Nawet jest taka ciekawa metoda podcinania pnia głogu żeby go kłaść i zaplatać z kolejnym głogiem w rzędzie. To ma dać taki żywopłot obronny. https://blogs.tcv.org.uk/skeltongrange/2015/01/28/learning-ancient-art-hedgelaying-3-days/

Ps. tarninę kiedyś też przez pół sezonu miałem, i rozrosła się jak #!$%@?. Zimą wkopałem kilka patyczków z korzeniami (przez pomyłkę) i na wiosnę jak się zorientowałem