Wpis z mikrobloga

Mirki w #belgia i #bruksela, w związku z tym, że przenoszę się z naszego zadymionego Krakowa, mam kilka pytań:

1) w których dzielnicach najlepiej szukać mieszkania? lepiej na stronach czy po grupach FB? Myślę o mieszkaniach dla dwojga, za cenę tak do 1200 Euro (plus minus)

2) jak wygląda zima? opłaca się pchać w całoroczne - zakładam, że jest tam cieplej niż w Polsce?

3) jaki polecacie Bank na wypłatę w Euro? mogę użyć walutowego z Polski, ale jakoś się chce też wynieść z naszego rodzimego wspaniałego systemu ekonomicznego :)
  • 7
@airstn: 1. Możesz mieć ciężko znaleźć mieszkanie będąc w pl.

2. Ludzie nie zmieniają, jeżdżą na letnich. Chyba że planujesz jeździć w Ardeny, to wtedy to ma sens.

3. Cokolwiek, kazdy będzie dobry.
@airstn: 1) To zależy, gdzie będziesz pracował, dokąd dojeżdżał i na czym Ci zależy (cena, zieleń, spokój, centrum, poza centrum?). Wszelkie ogłoszenia mieszkań znajdziesz na immoweb.be, ewentualnie jeszcze na immovlan.be czy zimmo, ale większość w Brukseli i okolicach to immoweb.

W 99.9% wynajem przez agencje nieruchomości - nie pobierają ani centa od najemcy, za wszystko płaci właściciel. Jak już określisz sobie dzielnicę/miejscowość, to nawet lepiej zapisać się do newslettera agencji obsługujących
@sebek1987 znaleźć mieszkanie jeszcze da radę, gorzej z datą rozpoczęcia najmu ;-) Fakt, że tu często mieszkania są wynajmowane 3 miesiące przed rozpoczęciem najmu.

A z BNP akurat nie mam do czynienia, ale słyszałem dużo dobrego o KBC.
@unstyle: To gratuluje ;) tu nie ma tak łatwo. Jak znalazłem taki spełniający wymagania to się okazało, że jest długa lista oczekujących i jak ktoś z nich się nie zdecyduje to zadzwonią. No i nie zadzwonili albo dzwonili powiedzieć żebym szukał dalej. Tak jak napisałem wyżej jakbym chciał byle co byle gdzie to pewnie już bym miał. Ale niestety.