Wpis z mikrobloga

  • 12
2757 + 1 = 2758

Tytuł: Lekcje chemii
Autor: Bonnie Garmus
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Ocena: 9/10
Tłumacz: Marek Cieślik
Wydawnictwo: Marginesy
Liczba stron: 462
Forma książki: e-book, audiobook
Chyba największe czytelnicze zaskoczenie tego roku.

Książka o przypadku, radzeniu sobie ze stratą i nauce przez zabawę.
Nasza główna bohaterka jest chemiczką, której mąż umiera niedługo przed porodem ich dziecka. Zostaje sama w ciąży i nazwiskiem męża, uznanym w świecie chemii. Niestety dla niej, wszyscy zakładają, że była aktywna w zawodzie dzięki mężowi i chwilę po jego śmierci zostaje z niczym, do tego stopnia, że nawet traci dostęp do wyników ich wspólnych badań. Od tego momentu jest skazana tylko na siebie. Zbiegiem okoliczności dostaje do prowadzenia program kulinarny, który okazuje się ogromnym sukcesem i nie tylko uczy widzów chemii, ale robi to w ciekawy, zabawny i przystępny sposób gromadząc ich co raz więcej przed telewizorami. Przez to, że przemyca w swoim programie również kwestie równouprawnienia, wpada na usta wielu, z którymi będzie musiała walczyć o utrzymanie.

Bardzo zabawna i wciągająca książka (blisko 500 stron łykniętych jednym podejściem), która pokazuje, że przy odpowiednim podejściu da się zaciekawić każdego, każdym tematem. Jedna z niewielu książek, przy któych autentycznie się śmiałem, sprawiła mi sporo radości, jako odskocznia od cięższych pozycji ;)

Niestety krzywdę tej książce robi okładka, która nie do końca komponuje się z treścią, ale to pewnie tylko moja opinia.
346/2022
#bookmeter #literaturaobyczajowabookmeter #romansbookmeter
ali3en - 2757 + 1 = 2758

Tytuł: Lekcje chemii
Autor: Bonnie Garmus
Gatunek: lite...

źródło: comment_1671219751npJ3317lRdXVS4rgBvYcmE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz