Wpis z mikrobloga

Używam Hot Air i dwóch stacji lutowniczych (z końcówkami zwykłą grotową oraz minifalą). Do tego dobry topnik flux smd.
  • Odpowiedz
Taką płytę dzisiaj popełniłem :) #amiga #retrocomputing #retrogaming


@alt_: aż sobje zajrzałem z ciekawości. Z ciekawości czemu zmieniłeś laminat? Stary miałeś uszkodzony czy po prostu dlatego, że stary laminat od A600 jest zrobiony z gównolitu?Ten PCB ma jakieś ulepszenia w stosunku do oryginału np lepsze ekranowanie? I ile płaciłeś za PCB?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Miałem uszkodzony, i tak - oryginalny laminat jest z gównolitu bardzo. Ulepszenia są nieznaczne, głównie w obrębie toru video (możliwość zastosowania enkodera ze zintegrowanymi liniami opóźniającymi i wyprowadzenie cyfrowych sygnałów na potrzeby scandoublera opartego o rpi). Oczywiście ma też lepsze parametry odnośnie wydajności prądowej ścieżek zasilających. I np. Okrągłe otwory pod sanki HDD zamiast szczelin - ułatwia umocowanie kart turbo przy użyciu tulejek dystansowych
  • Odpowiedz
oryginalny laminat jest z gównolitu bardzo.


@alt_: przekonałem się o tym osobiście jak wymieniałem kondensatory przewlekane i tulejki zaczęły mi wychodzić same z nóżkami starych kondensatorów xD

Wtedy złapałem pierwszy zgrzyt jeśli chodzi o tę legendarną amigę xD

możliwość zastosowania enkodera ze zintegrowanymi liniami opóźniającymi


@alt_: w sensie, żeby przeplot usunąć?

i wyprowadzenie cyfrowych sygnałów na potrzeby scandoublera opartego o rpi


Wytłumacz mi jak debilowi. Jak to wtedy działa tzn
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Enkoder CXA2075M nie wymaga linii opóźniających - mniej komponentów na płytce. Te linie w A600 jako pierwsze padają ofiarą wylanych kondensatorów i są nie do dostania - rezultat to nie działające wyjście composite video.
Scandoubler na rpi daje obraz po HDMI zamiast RGB. Działa zawsze.
Cenowo - PCB kosztuje 40 jurków.
  • Odpowiedz