Wpis z mikrobloga

@psposki: nie, ale brzmi jak typowe AMD. Sam mam laptoka z Ryzenem już drugiego i w drugim to samo: ekran na wbudowanej karcie w procka potrafi zacząć migotać bez powodu. Na dodatkowej karcie od Nvidii taki problem się nie pojawiał ani w poprzednim lapku ani w obecnym.
@psposki: przypadkiem nie jest kabel od monitora winien. Jak miałem nie dość dobry kabel displayport do rozdzielczości/odświeżania to kilka razy na dzień był czarny ekran. Rozkminiłem jak zaczął gasnąć przy wyładowaniach elektrostatycznych i o dziwo wymiana pomogła.
@keton22: Ten sam kabel od 3 lat, nigdy nie było problemów, był dołączony do monitora.
1080p / 144hz, już musiałem poprawiać synchronizację odświeżania monitora z kartą bo ciągle miałem taktowanie vRamu na ~90% wiec temat kabli nie jest mi obcy i to nie to ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@psposki: Obniżasz napięcia? U mnie głównie to powodowało wysypy, i nawet raz w trakcie lekcji online (°° . Teraz zatrzymałem się na optymalnej wartości 1105mV i wydaje się bardzo stabilne, bez wykrzaczeń. Poprzednio miałem rx-a 570 8gb, i miałem z nim sporo mniej problemów, też lepiej ścinał napięcia.
@PanPrezes_PL: Wiem, czytałem przed zakupem i zalecali mocniejszi tego się spodziewałem, ALE

Dlaczego to występuje przy małym obciążeniu, a jak odpale jakieś gierki to nie ma tego problemu (°°

No i z wszystkich kalkulatorów wychodzi, że 500tka powinna dać radę na luzie