Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem i prosiłbym o jakąś rade, bo kompletnie nie mam pojęcia, co mam teraz zrobić, mianowicie - zakupiłem zamiennik baterii do laptopa marki GreenCell, wszystko pięknie ładnie, po włożeniu akumulatora laptop działał, pokazywało poziom naładowania około 40%. Postanowiłem zgrać z niego pliki przez SMB na mojego nowego laptopa, a że trochę tego jest, miało to potrwać kilka godzin, więc postanowiłem go podłączyć do ładowania. W momencie podpięcia zasilacza (oryginał jakby ktoś pytał) coś po prostu strzeliło w sprzęcie, zgasł i nie rusza ani pod kablem (co do tej pory nie było problemem, bo nie potrzebowałem baterii), ani na baterii, no po prostu zdechł mi sprzęt.

Co ja kurcze mam począć w tej sytuacji? Ktoś może miał podobną sytuację i jakoś to rozwiązał w miarę rozsądnie? Nie wiem co dokładnie poszło, ale będę niemiłosiernie zły, jeśli wszystkie moje dane poszył się... przejść na wieczny spacer.

#elektronika #laptopy #komputery #technologia
  • 8
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: super, może jakoś się po zawołaniu odniosą do tego, jak mogę to rozwiązać. Bo szczerze mówiąc, pierwszy raz mam z taką sytuacją do czynienia i naprawdę nie wiem do kogo się zgłaszać nawet. Czy do producenta baterii, czy do sklepu w którym ją zakupiłem. No zielonka ze mnie straszna jeśli chodzi o takie sprawy.
  • Odpowiedz
@WilczyApetyt: możliwe, że zasilacz. Może jest dioda na zasilaczy. Jeśli nie to może masz miernik i możesz zmierzyć napięcie na końcówce. Danych raczej nie straciłeś. Zawsze możesz wyjąć dysk i przełożyć do drugiego laptopa.
  • Odpowiedz
@Polanin: diody nie ma, miernik postaram się jutro ogarnąć, ale szczerze wątpię. Otworzyłem go i w sumie to jedyne co znalazłem podejrzanego. Dysku nie mam jak sprawdzić, bo przesiadłem się na mac'a. Chyba że przejściówkę na usb jutro zorganizuje. Chociaż no też szczerze wątpię, żeby mi poszło po danych, gdyż zaznaczony element znajduje się przy slocie baterii.
W.....t - @Polanin: diody nie ma, miernik postaram się jutro ogarnąć, ale szczerze wą...

źródło: comment_1659981923s3YzP5y8j93k3xyOuJ6NGb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz