Wpis z mikrobloga

@lubie_piwo: jak masz blisko to można wziąć dekoder ze sklepu, przetestować i oddać. Sam tak robiłem jakiś czas temu u rodziców bo im nie działało choć niby tv miał dvbt2. Okazało się na koniec że wina anteny-wymieniona płytka, nowy wzmacniacz i tv śmiga bez dekodera.
  • Odpowiedz
@lubie_piwo: ok, jak jestes pewien dekodera to zostaje antena, pytałem o plansze bo wielu osobom sie wyświetlała i mysleli ze maja dobry tv/dekoder, a potem była dupa. U mnie też pomogła wymiana anteny, akurat w blokowisku jak nie "widać" nadajnika to polecali nie kierunkową, a dookólną Telkom Telmor Digit Active ze wzmacniaczem i sprawdza sie super, nie łapie tylko mux-8, chyba z uwagi na inną (pionowa) polaryzacje
  • Odpowiedz
@lubie_piwo: Antena bez znaczenia, jak łapała dvbt to i dvbt2 z dużym prawdopodobieństwem ogarnie (o ile nie mieszkasz na granicy zasięgu). To wina dekodera, on może być dvbt2 ale nie obsługiwać kodeka h.265/HEVC. Stąd brak obrazu. Prawdopodobnie jakiś staroć sprzed decyzji o nadawaniu w Polsce w h.265. Były też takie "okazje" w sieciach owadopodobnych za 69 złotych jakiś czas temu. Podaj model i zobaczymy co internety na niego mają.
  • Odpowiedz