Wpis z mikrobloga

Jak już wspominałem, postanowiliśmy oddać cały budynek pod przyjęcie około 40-50 migrantów z #ukraina
Miałem przez chwile obawy czy moj plan jest do zrealizowania bo czasu mało a roboty jeszcze wiecej…
Puściłem info tutaj i na fejsa i nagle.. jeb! Odzew i pomoc od lokalnej i nie lokalnej społeczności jest tak olbrzymi że słowa nie są tego w stanie opisać!
Żeby opisać wam skale to mogę wam powiedzieć że w ciągu ostatnich dwóch dni odebrałem 372 połączenia XD w pewnym momencie na naszym podwórku było 18! Samochodów i 2 które chciały do nas skręcić z ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzie których nigdy nie widziałem na oczy przychodzą i pomagają mi w organizowaniu wszystkiego. Pomagają mi wszystko ustawić, segregować, sprzątać, skręcać meble itp.
Ludzie dostarczają wszystko co jest niezbędne a nawet jeszcze więcej! Kolejny przykład.. Wczoraj wieczorem puściliśmy info że nie ma szczoteczek do zębów. Wiecie ile mamy po dzisiejszym dniu? Ponad 200… Już wiemy że mamy spore nadwyżki niektórych artykułów wiec segregujemy, pakujemy i przekazujemy dalej tym co potrzebują.
Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem… Jestem totalnie poruszony tym co się dzieje za naszą wschodnią granicą ale równie mocno jestem poruszony pospolitym ruszeniem naszego społeczeństwa. Pomimo różnic, jesteśmy wspaniałymi ludźmi!
Jutro kolejny ciężki dzień ale już wiem że uda nam się wszystko zrobić i od środy będę mógł dać dach nad głową tym którzy tego potrzebują!
#wojna
Kilka fotek niżej.
BulinekOkraglinek - Jak już wspominałem, postanowiliśmy oddać cały budynek pod przyję...

źródło: comment_1646084931MvsBBMPzaK02F5Za5w3zIU.jpg

Pobierz
  • 12
To cud. To jest cudowne. Polacy sa cudowni... ❤️ Wiara w ludzi dawno mnie opuscila, ale to, co dzieje sie teraz... to po prostu czlowieczenstwo, ktorego juz dlugo brakowalo. Dziekuje POLAKOM za przywrocenie nadziei ludzkosci