Wpis z mikrobloga

@Tleilaxianin: Mam nową wersję. zamiast mieszków złota są monetki plastikowe z wzorem talismana. Całkiem urocze moim zdaniem. Zasady są bez zmian, dodane są punkty losu aby móc przerzucić sobie kostkę za nie ale można grac bez nich. Innych zmian poza wizualnymi nie ma. Figurki zamiast tekturowych pionków, ładnie malowane karty, bardzo wytrzymała plansza. Zagrywam się od kilku dni z żoną. Naprawdę kawał dobrej gry ale tanio nie ma.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: No właśnie :) ja w weekend grałem z dziewczyną, siostrą i jej mężem. Trzy godziny świetnej zabawy. Dziwi mnie jak można mówić że stare było lepsze chociaż nowa o wiele lepiej została wykonana.
  • Odpowiedz
@traceur07: Czyli tez sobie kupiłeś jednak :) Śliczna jest. Zakochałem się strasznie w niej. Niektórzy narzekają, że karty są małe (przygód i ekwipunku) Jak dla mnie są idealne, nie zajmują dużo miejsca, świetny papier. Widziałem jak ludzie malują figurki, coś pięknego. Pomalowałbym swoje ale nigdy tego nie robiłem i boję się, że spartolę więc nie kombinuję póki co.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: swój egzemplaż mam już dwa lata :) Co jakiś czas wpadnie jakiś dodatek. Nie mam jeszcze gór, podziemi, miasta oraz żniwiarza. Zastanawiam się czy warto. Siostra ma ale nie grałem w nie jeszcze :)
  • Odpowiedz
@traceur07: Aaa, to pomyliłem Cię z kimś innym. No ja swój mam od zeszłego tygodnia i wcześniej grałem tylko w edycję z lat 90-tych i Magiczny Miecz z dodatkami. Teraz mam tylko podstawkę Talismana i dodatków póki co nie planuje bo jeszcze wystarcza to co oferuje podstawka. Podobno żniwiarz bardzo fajny. A masz Smoki albo Wilkołaka? Jak wrażenia? Dużo wnoszą?
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Smoki są według mnie za bardzo przekombinowane i o wiele wydłużają rozgrywkę, a i bez nich w cztery osoby gra się ponad 3 godziny. Jednak kraina środkowa w której się wdrapujesz na wierzę jest całkiem fajna, bo losujesz masę kart i możesz spotkać wiele przeszkód.

Gra ze smokami polega na losowaniu łusek smoków(smoki walczą między sobą nad krainą i gubią łuski) osoba która trafi na pole z łuską może wybrać czy chce walczyć o łuskę, czy normalnie rozpatruje pole. Jeżeli walczysz o łuskę to losujesz z dodatkowych tali kart której kolor odpowiada kolorowi łuski.

Jeżeli jest się słabym to bardzo szybko zginiesz, więc najpierw trzeba wzmocnić swoją postać, bo w tych kartach jest dużo smoków, a niektóre są o wiele silniejsze od podstawowego 6 na 6 z tego co
  • Odpowiedz