Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chce za jakiś czas iść na prawo jazdy i zastanawiam się czy na badaniu lekarskim powiedzieć że noszę okulary, czy założyć soczewki i siedzieć cicho. Jak będe miał na prawku okulary to będę je musiał co 3, 5 albo 10 lat wymieniać i robić nowe badanie, a bez okularów dostanę normalnie na 15 lat. Byłem już kilka razy na badaniu lekarskim do pracy i lekarz nawet mnie nie badał, zadał kilka pytań, wziął kasę i wypisał papiery, "badanie" na prawko zapewne będzie takie samo, więc bez sensu chodzić tam kilka razy częściej, żeby tylko stracić dodatkową kasę i czas. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, gdyby kiedyś kontrolowała mnie policja to może być przypał że na prawku mam dobry wzrok, a w rzeczywistości będę miał okulary? xD
#prawojazdy #samochody #pytanie #kiciochpyta
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Torgerd: jak masz bezterminowe to musiałeś robić prawko przed 2013, teraz max na 15 lat dają. Dodatkowo wycofują już istniejące bezterminowe prawka i do bodajże 2028 trzeba będzie wymienić bezterminowe na 15 letnie
@Bartezowsky: nie mogą wypisać na 15 lat przy okularach / soczewkach, max na 10 lat


Mam okulary, wpisany kod 01.06 a mam na 15 lat, tyle, że liczone od daty badania a nie daty wydania prawka. (Prawko robiłem prawie okrągły rok więc przy odbiorze miałem 14 lat i parę dni.)