Wpis z mikrobloga

@Saves: Gdzie iPhone działa dłużej ? Bo przesiadłem się z androida na iPhone i jest przepaść. Przy używaniu ekranu iPhona musze doładowywać w ciągu dnia, mi6 wytzymywal na spokojnie dzień z zapasem !
@Kapittan: Ja ładuje spokojnie raz na dzień, czasem co półtorej. Praktycznie cały czas włączone wifi bądź dane komórkowe. Po przesiadce z samsunga galaxy różnica na duży plus dla Apple. Dłużej wytrzymuje bateria niż w każdym moim poprzednim telefonie z Androidem.
@mysame:

Czekam na konfe z ciekawości. Ale raczej nic nie wezmę.
iPhone 12 pro Max świetnie się trzyma. 7 miesięcy a bateria raportuje 100%. Aż dziwne bo 12 po takim czasie miała już 95.
Apple Watch tez zapowiada się tak o.
Może coś ekstra dadzą, ale wątpię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WhiskyZCola: Już tłumaczę - apple stworzyło bardzo mocno zamknięty ekosystem tj. oprogramowanie, sprzęt, akcesoria. To są nienaprawialne lub bardzo ciężko naprawialne urządzenia, zbudowane z niestandardowych komponentów. Sprzęt jest tak naprawdę wypożyczany użytkownikom, firma może w dowolnym momencie dezaktywować urządzenie lub programowo zmodyfikować jego możliwości. Do tego dochodzą horrendalne ceny, cięcie w ch*ja nawet z głupimi ładowarkami pod pretekstem absolutnie szczerej troski o ekologię.

Ludzie kupujący produkty tej firmy po prostu przykładają
no jeśli to będzie prawda to czemu hejterzy?


@Felonious_Gru: bo zazwyczaj są to osoby co tak nie lubią Apple że specjalnie oglądają konfe i piszą 10 raz z kolei na tagu jakie to złe, słabe i stare. Żadna konstruktywna krytyka, tylko chęć hejtu - co widać rok w rok na tym tagu. Jak ktoś nie lubi np. Samsunga to zazwyczaj nie śledzi jego premier i nie dodaje przy konferencji 30 wyśmiewczych
@Oastry: może dlatego, że samsung nie stara się wmawiać wszystkim, ze jest innowacyjny w miejscach, gdzis nie jest?

a nie, czekaj, przecież grillowali samsunga za wysmiewanie braku minijacka w ipbone, a rok później wywalenie w swoim flagowcu
@Felonious_Gru: z ładowarką w zestawie to samo było co z minijackiem. AirPodsy przykładowo były innowacyjnym produktem, ale w takiej narracji to „słuchawki Bluetooth istniały od lat” co tylko powierzchownie jest prawdą, bo żadne inne na tamten czas nie miały takich rozwiązań i funkcji co te Applowe. Odblokowywanie twarzą też nie było nowe w 2017, ale wykorzystanie do tego oświetlacza, rzutnika i skanera podczerwieni już tak. Często są to dopracowane istniejące wcześniej
@UmbertoDalleMontagne:
Za to przeciwagą jest to że jako jedyni wspierają na prawdę długo swoje urządzenia, więc teoretycznie urzadzenie możesz zostawić na dłużej - wymiana najwazniejszego komponentu - baterii nie jest wcale trudna.
Z chipem M1 pokazali jak intel długo ciął w #!$%@? z architekturą x86 i w końcu z AMD są wstanie przełamać ich monopol. Tak samo było z Windowsem i darmowymi aktualizacjami, myślę że gdyby nie darmowe aktualizacje MacOS, Windows