Wpis z mikrobloga

@nowekontonowaja: jak najszybciej postaraj się ogarnąć kartę, jak macie tam duży wybór win to naucz się na początek dobrze opowiadać chociaż po jednym białym i jednym czerwonym, większość ludzi i tak totalnie nie zna się na winach i jak dobrze zareklamujesz to będą się zachwycać, a może dostaniesz jakiegos fajnego tipa. Staraj się dużo uśmiechać i nie miej jakiegoś ciśnienie na napiwki, bo to wybór klienta czy coś zostawi, czy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Catfish: Na praktykach tak robiłam co do tej miny właśnie XD a co do talerzy to brałam sobie wszystko na tacę i układałam w taką górkę żeby jak najszybciej przygotować stół na nowych gości
  • Odpowiedz
@nowekontonowaja: Największe napiwki dawałem tym które się uśmiechały albo zarzuciły jakimś żartem albo w inny sposó mi się spodboały. Sposób podania jedzenia przeważnie jest ten sam, jak nie #!$%@? to każdy robi to tak samo trzeba się jakoś wyróżnić :D
  • Odpowiedz
@nowekontonowaja: Naucz sie karty dań a także jakie napoje czy wina są w ofercie. Ogarnij szybko system POS. Nie wiesz czegoś- zapytaj bardziej doświadczonego pracownika. Bierzesz zamówienie- zapisz i przeczytaj przy gościach czy się wszystko zgadza. Jeśli popełnisz bląd w zamówieniu to nie bój się poinformować kuchnię lub kierownika o tym. Bierzesz jedzenie z kuchni zawsze sprawdz czy sie zgadza z zamówieniem.
  • Odpowiedz
@nowekontonowaja: Ubierz możliwie najwygodniejsze buty, najlepiej już rozchodzone. W tym wypadku komfort bierze górę nad estetyką, bo będziesz naprawdę dużo chodzić. Dużym atutem każdego kelnera jest znajomość karty, dlatego koniecznie sobie ją przestudiuj - łatwiej będzie Ci proponować gościom dania dostosowane do ich potrzeb. Nie generalizuj, staraj się być uprzejma dla każdego, tak jakbyś przyjmowała gości u siebie - jednocześnie nie zrażaj się nieprzyjemnymi ludźmi. Z czasem nabierzesz dystansu i
  • Odpowiedz