Wpis z mikrobloga

#wot Miałem kiedyś obiekta 704 ale go sprzedałem. Wczoraj go odkupiłem, zagrałem kilkdziesiąt bitew nim i .. jak on się ma do Focha (IX)? Ano nie ma się.

Mobliność: Foch>Obj

Camo: Foch ma lepsze lub równe z obj

Pancerz: Foch>>>>>>>>>>>Obj.

Działo: Foch obrażenia 400 co 7s. obj. około 700/800 co chyba około 15s.

Celność: Foch>>Obj

Skupienie:Foch>obiekt

Hp takie samo

Foch odbija masakrycznie dużo pocisków z przodu, nawet od bl-10, we mnie wchodzi wszystko więc walka na 200-300m z fochem szans zero.

Dokąd zmierza ta gra skoro co nowsze maszyny są coraz bardziej OP w stosunku do starych?

Nie rozumiem też tłumaczenia że ten brytolski tdek FVB 188 czy jakoś tak z HESH ściąga IX tierowe czołgi na strzała ale ludzi go bronią bo on ma reload długi a to to, a to tamto. No i co z tego że długi reload jak on wyskoczy, wypluje pigułę we mnie i mnie nie ma ze 100% do 0 po czym się schowa? Coraz mniej mi się chce grać na wysokich tierach przez takie kwiatki.

#gorzkiezaletroche

Edit: na Malinovce za krzakami stoję ja w obiekcie i obok t43. Nie strzelamy i ja jestem wyspotowany, uciekłem za budynek, a on dalej sobie stoi. I gdzie to cudowne camo obiekta się podziało..?
  • 21
@Musiek_: Focha będą osłabiać (Sporta też). Co jak co ale Foch jest przesadą, ma dobre działo, pancerz i mobilność. To za dużo, powinien jak na francuza przystało mieć dobrą mobilność i działo a pancerz kartonowy :)
@Musiek_: Ale to takie uczciwe nerfy, bo w statach im wychodzi, ze ludzie sobie za dobrze radza wzgledem innych czolgow. Kiedys byly na jakiejs stronce takie tabelki jakie jest globalne winratio na danym czolgu.
@rudy2007: Co wy macie z tymi Niemcami że one zawsze są takie poszkodowane? Robiłem niemieckie arty jak i ht i jakoś nie widzę żeby było znerfione bardziej względem innych. W czym gorszy jest JgTiger od Obiekta? Pancerz lepszy, działo ok, camo w tej chwili na obiekcie też ssie. JpE100 potężne działo, pancerz też, mobilność jak na takiego kolosa też ok. Więc?
@Musiek_: IMO 704 jest lepszy od Focha.

750 vs 400dmg- gigantyczna różnica

ROF, przesadziłeś, Foch ma 6.45, 704 ma 3.51, DPM ma lepszy 704 (tak, lepsze alpha i lepszy DPM)

Penetracja: 286 vs 257: bardzo duża przewaga 704.

Celność: na papierze lepiej wypada Foch, ale co z tego skoro ona ma niemiecko/francuską celność, a 704 ma ruską. Po za tym 704 w wielu sytuacjach musi tylko trafić w czołg, Foch musi
@Musiek_: tak mi się jakoś stereotyp powielił, bo do tych nowych niszczycieli jednak chyba będzie pasował. Bo szykują nieruchliwe kartony z wielgachnymi armatami, więc będzie .. dziwnie co najmniej. ;)

Sam mam Jp100 i sobie chwalę i robię też szkopskie medy, a z ruskich jedynie KW3 mam. ;)
@mwk2009: A staty skąd się biorą? Czołg jest trochę lepszy więc grają nim lepsi gracze (którzy widzą różnicę i ją wykorzystują). Gdyby dobrzy gracze obsiedli słabsze czołgi i nimi siali zamęt to WG nerfiłby właśnie te czołgi. Oni sami w wywiadzie powiedzieli że każdy ma wygrywać, nie tylko ci dobrzy ale też ci słabi, co którzy płacą.
@czef: FV 215b 183 wiem, że jak nie trafi z penetracją to zada mniejszy ale i tak 183mm armata nie powinna mieć miejsca w tej grze bo co oberwać ze 100% do 0 na 5 tierze gdzie i tak się wyjdzie na plus to nie to co na dziewiątym gdzie będzie kolosalny minus. Chyba się zgadzasz ale ten czołg zostawmy.

Pancerz Ob=Foch. eee? Oprócz jarzma które nie przepuszcza niczego to reszta
@SGajusz: Masz racje. Ma to na pewno wplyw, ale jednak wiekszosc graczy jest slaba i oni tez te nowe czolgi robia, bo widza, ze ktos ich sciaga z full hp w 5s jakims autoloaderem i mysla, ze tak tak beda miazdzyc ;) Tak wiec ten odchyl spowodowany obleganiem czolgu przez dobrych graczy nie jest chyba jakis wielki.
@Musiek_: Najpierw trzeba by usunąć artylerie. Po tym można zacząć zastanawiać się nad usunięciem 183. Po za tym jak uważasz że jest taki zajebisty to czemu nim nie grasz? Wygrinduj sobie go i płać 8k za pocisk który nie trafi w Mausa ze 100m. Drugi pocisk za 8k go trafi i zada 500dmg. Zanim strzelisz 3x to Maus cie zabije. Ot taki przykład.

Tak jak najbardziej pancerz 704=Focha. Przedni ma lepszy
@czef: Piaszczysta rzeka, szturm na bazę ty w natarciu. Jesteś z prawej strony za skałami, Focha w miasteczku ponad 300m od ciebie. Próbujesz się zbliżać- obrywasz od niego i od jego kompanów z górki po prawej, nie próbujesz się zbliżać odbija wszystko bo nie bardzo widzę trafienie dalmierz z takiej odległości, a on przecież nie będzie stał bokiem. Artą teraz duużo mniej ludzi gra i często gęsto są bitwy bez niej
@Musiek_: Co ja bym zrobił? Nie grał na Assault. Serio ktoś normalny na tym gównianym trybie jeszcze gra..? A co zrobił w tej konkretniej sytuacji? Wycofał się i zaatakował z innej strony. Proste.

Po za tym dalej do ciebie nie dociera że nie uważam że Foch ma gorszy przedni pancerz. Bo przedni ma lepszy. Ale co z tego skoro reszta jest kompletnie papierowa i w ogólnym rozrachunku 704 jest lepiej opancerzony.
@czef: Tu nie chodzi o tryb. Postaw ufo w tamtej sytuacji zamiast Focha. Możesz go spokojnie dziurawić od frontu. Arty jak wspomniałem dużo mniej teraz gra. Bardziej moblinym pojazdem też łatwiej uciec po strzele/się schować. 180mm z przodu jest dużo bardziej potrzebne niż 90mm z boku bo od arty uciec można dość łatwo.
@czef: Przecież w ostatnim poście nie pisałem konkretnie o obiekcie tylko o czymkolwiek tutaj akurat z Mausową 128mm. Tą armatą chyba można już z daleka postrzelać a Foszek i tak odbija.
@Musiek_: Nie nie można, 128mm Mausa i E-75 jest niezbyt celna. 0.38, czyli prawie identycznie jak 704. I z mojego doświadczenia z test serwera ma jeszcze większą tendencje do strzelania nie tam gdzie powinna niż BL-10.
@czef: Gram 128 i celność jest dużo lepsza niż BL-10. Pestki z tej drugiej chętnie latają po obrzeżach celownika. Ze 128mm takiego problemu nie ma. Btw: obiekta podziurawisz z daleka nawet niecelną armatą(aby nie trafić w jarzmo) a Focha nie i kropka.