Wpis z mikrobloga

Siemka, potrzebuję Waszej pomocy :)

Chcę złożyć komputer, który będzie służył mi jako narzędzie do produkcji muzyki oraz montażu wideo w 4k. Bardzo zależy mi na tym, by pracował szybko, był cichy oraz by było możliwe jego rozbudowanie w przyszłości.

Przygotowałem taką listę podzespołów: Lista Podzespołów. Proszę Was o weryfikację tej listy, a także ewentualne sugestie, jeśli wszystko można bardziej zoptymalizować. Mój budżet to 6000 zł (nie wliczam w to karty graficznej).

Dodatkowo, potrzebuję rady dotyczącej karty graficznej. Przymierzałem się do zakupu GTX 1660Ti Gaming OC (ewentualnie RTX 3060Ti Gaming OC), ale nie jest to możliwe przez obecną sytuację z dostępnością na rynku. Procesor, który chciałbym kupić (3900x) nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym, a nie mam żadnej innej karty, z której mógłbym chwilowo korzystać. Stąd pojawia się pytanie, czy macie jakieś sugestie jak najrozsądniej rozwiązać tę kwestię?

Mam też pytanie dotyczące dysku SSD – lepiej jest kupić jeden dysk 1TB, czy może 2 x 512 GB? Analogiczne pytanie dotyczy dysku HDD (jeden dysk 4TB, czy 2 x 2TB).

Dziękuję za poświęcony czas :)

#pcmasterrace #komputery #pc #skladamkomputer
  • 3
Stąd pojawia się pytanie, czy macie jakieś sugestie jak najrozsądniej rozwiązać tę kwestię?


@szczebrary: kupić intela z wbudowaną grafą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i chłodzenie w cenie płyty głownej, raczej bym przemyślał tą kwestię xD
@pan_warell: No i chłodzenie w cenie płyty głownej, raczej bym przemyślał tą kwestię xD

W jakim sensie? Mógłbyś rozwinąć? Jestem totalnym laikiem, dlatego nie mam pojęcia co jest nie tak i stąd moje wszystkie pytania :D