Wpis z mikrobloga

Pytanie do #remontujzwykopem

Zepsuł mi się kibel xD w tym mechanizmie jest taki plywak ktory idzie do gory kiedy spluczka nabiera wody. Zepsul sie i nie sochodzi do samej góry, jedynie jezeli go palcami podciagne do gory to sie zablokuje dobrze i wtedy woda nie cieknie. W innym wypadku woda caly czas cieknie do toalety i spluczka co chwile dobiera wody zeby uzupelnic brak.
Domyslam sie ze nie ma senau w tym grzebac i lepiej wymienić caly ten mechanizm. Pytanie moje:

Czy one sa uniwersalne czy musze cos zmierzyc? I czy potrzebuje jakies wyrafinowane narzedzia zeby tk wymienic? xD

Dzieki

#hydraulika
C.....a - Pytanie do #remontujzwykopem

Zepsuł mi się kibel xD w tym mechanizmie je...

źródło: comment_15992897281A41PiaQDbd6ogQifDAlfX.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czachaaa: zaszlo kamieniem, nie oplaca sie naprawiac. Zakrec doplyw wody do spluczki, wymontuj zawor z plywakiem, zawiez go do sklepu i pokaz panu - dobierze Ci odpowiedni.

A przy okazji przeczytaj paste Malcolma xD o osiedlowym sklepie z narzedziami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@naiwny_bayes: tak mowia z automatycznymi odpowietrznikami. 40 zeta minimum za nowy najgorszego sortu. Wsadzasz na noc w szklanke octu i na nastepny dzien dziala jak nowe, koszt 30 groszy najwyzej

Jesli dzialalo przez 10-20 lat i jedyna wada tego jest taka, ze zaszlo kamieniem i nic sie dodatkowo nie zuzylo, to bardziej oplaca sie wyczyscic, bo pewnie bedzie dzialac kolejne 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czachaaa: dodam że jak często odkręca się przycisk w celu włożenia kostki do spłuczki to wystarczy złapać za środek mechanizmu i mocno przekręcić jakby się dokręcało
  • Odpowiedz