Wpis z mikrobloga

@Kyouke: z sokołem sie zgodze, jeśli ma stać to sie nie rozleci, mój stoi ponad rok na drewnianym stojaku i sie trzyma dobrze. Jeśli chodzi o mniejsze lepiny bywa dużo, dużo gorzej.( niektore rozłożyłem nawet xd )
Ogólnie moim zdaniem te sety różne z myszką miki są przepłacone ( katalogowo )
  • Odpowiedz
zauważyłem że niektóre sety z city też są drogie jak na to co dostajemy.


@vortange05: ale to chyba głównie te, które mają wielkie części typu kadłub statku itp

serious play to odlot totalny. Ktoś to kupuje w ogóle?


@Igorsky: nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Igorsky: to kupują firmy. W praktyce widziałem to raz na warsztatach Scrumowych kilka lat temu. Służyło to do prezentacji tego, jak współpracując można podczas kilku 1-2 miuntowych "sprintów" zbudować dom z kilkoma meblami. Takie narzędzie do wizualizacji jak działają procesy.
  • Odpowiedz
@damw @firunna @Igorsky Lego Serious Play to bardzo popularne narzędzie szkoleniowe w korporacjach, 2h takiego szkolenia (a moze ono być na dowolny praktycznie temat) to kosz koło 3-5 K pln za 2h (przynajmniej takie ja organizowałem rok temu). Standardowo takie szkolenie trwa koło 5h a może trwać i 2 dni. Do tego szkolenia ofc potrzeba kilka takich zestawów plus certyfikat że się potrafi je przeprowadzać.

Btw. to jest jedno z lepszych szkoleń
  • Odpowiedz
@Xarath: ale my tutaj rozmawialiśmy o opłacalności zestawu (w przypadku lego ja to rozumiem (ilość klocków + jakie konkretnie klocki są w zestawie) / cena), a nie do czego można go wykorzystać. W tych setach masz jakieś 2500-2700 elementów i masz za to zapłacić 3k PLN. Masz inne zestawy, które mając więcej elementów kosztują zdecydowanie mniej. Kwestia jeszcze sprawdzenia dokładnie jakie elementy masz w środku - bo to może mocno wpłynąć
  • Odpowiedz
@damw: wiadomo że sobie nie kupisz :) ale jeśli chcesz prowadzić to szkolenie z certyfikatem to chyba musisz mieć te kilka konkretnych zestawów (albo organizować klocki inaczej) - na naszym szkoleniu chyba miały swoje zestawy z classiców ale nie jestem pewny..

Tak czy inaczej jeśli ktoś na tym zarabia to te Xk inwestycji nie robi wrażenia i pewnie te osoby nawet nie patrzą czy można te klocki kupić osobno.

Czy to
  • Odpowiedz