Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Właśnie wróciłem od babci. Mówiła że coś się telewizor popsuł i nie ma kanałów. Oczywiście "ja tu nic nie majstrowalam". Myślę dobra jadę. Babcia ma zwykła antenę za oknem na telewizję naziemna dla jasności. Szukam od nowa kanałów. Brakuje m.in. TVN i TVN7. Sprawdzam u dziadka i u siebie to samo. Babcia mówiła że jeszcze wcześniej jak oglądała to pojawił się jakiś komunikat, że będą zmiany w tv naziemnej ale tak szybko się pojawił że nie doczytała.

Więc tak. Kilka dni przed wyborami z telewizji ogólnodostępnej znikają kanały TVN. To przypadek czy już jestem spiskowcem? Wiecie coś na ten temat?
#tvpis #wybory #telewizja
  • 12
@glosny7 Tak, jesteś spiskowcem. Pasmo 700 Mhz ma zostać uwolnione pod 5G i zostało to zaplanowane dawno temu przez UKE zgodnie z uchwałą bodajże KE albo PE. Dlatego stacje nadawane na wysokich kanałach (powyżej 50) są przenoszone na niższe.
To, że akurat u Ciebie MUX2 ze stacjami komercyjnymi był to przypadek, u innych mógł to być MUX3 z TVP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glosny7: nie masz tzw mux2. Może ręcznie wyszukać. Jak przy automatycznym wyszukaniu nie znalazło to znaczy że masz bardzo słaby sygnał czyli instalacje antenowa zwaloną.