Wpis z mikrobloga

  • 0
#inventor #cad
Mirki, które pracujecie w inventorze, macie może jakieś podręczniki, kursy dla zaawansowanych? Obejmujące m.in. powierzchniowke, bardziej skomplikowane złożenia, dodatkowe moduły itp, im więcej tym lepiej.
Chciałbym coś bardziej skompresowanego niz losowe rzeczy z youtuba, żeby dokładniej poznać dane zagadnienia.
Czy miał ktoś z was styczność z podręcznikami Fabiana Stasiaka, wydawnictwa ExpertBooks? Jakie macie opinie, warto kupić?
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@bn1776 inventor jest bardzo ubogi jeżeli chodzi o modelowanie. Pamiętam jak męczyłem się z modelowaniem podświetlanego znaczka volvo dla firmy w której pracowałem.... W inventorze to katorga a w catii to 5 kliknięć.
Najlepszy sposób na naukę - wymyśl sobie jakieś projekt czegoś bardziej skomplikowanego i go zrób. Książki są bezużyteczne jeżeli chodzi o bardziej skomplikowanego funkcje (to samo możesz uzyskać z helpa inventora)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kam966 helpa wbudowanego przeglądałem i są tam raczej podstawowe informacje o modelowaniu, help w internecie jest opisowy, czyli co robi dana operacja, ale bez praktycznych ćwiczeń.
Zacząłem robić projekt, który może jako tako mi nieco pomoże, ale bez projektowania powierzchniowego,
Też szukałem pdf, znalazlem tylko komplet na allegro, ale jeszcze zobaczę czy kupię
  • Odpowiedz
@bn1776: Ogólnie najlepiej właśnie na jakiś projektach się uczyć samemu a książka jak niedroga to może się opłacić znaleźć w niej informacje, które nie są łatwo dostępne w internecie. Coś ciekawego modelujesz? I ogólnie to tylko SolidWorks
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kam966 wiesz dobrze co modeluję, spójrz na nazwę XD w domu podobne projekty, ale chciałem coś więcej z powierzchniowki zrobić bo pamiętam tylko trochę ze studiów
  • Odpowiedz
@bn1776: Myślałem że w domu coś ciekawszego a nie tylko ciuchcie i ciuchcie xD A te modele powierzchniowe co robiliśmy na studiach już zrobiłeś w inventorze, chodzi mi o te z Catii
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kam966 nie robiłem ich teraz, muszę rysunków poszukać, może Daniel będzie miał, bo on do catii potrzebował,
Na razie zacząłem model wagonu z tego co jest w internecie, a potem może jakiś projekt z powierzchniowki zrobię
  • Odpowiedz