Wpis z mikrobloga

Kto podejmie się stworzenia systemu oświetlenia a'la Ambilight na bazie Raspberry Pi do TV 47"? Ktoś może akurat sobie stworzył i nie byłoby dla niego problemem zdublować. Płacę 3 stówki, RPi mam, potrzebne materiały (zasilacz, ledy, itp.) zamawiam i dosyłam przed robotą. #raspberrypi #ambilight #majsterkowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bi-tek: problem z tymi zestawami pod tv jest taki, że w Netflix, HBO to nie działa. DRM blokuje. Obejście to rp lub tvbox z kodi plus wtyczka hyperion ale nie testowałem jeszcze tego.
  • Odpowiedz
@anthoris: Wszystko sam, pudełko, zasilacz, wtyczki, przyciski, klejenie ledow na tv. Pamiętaj o dobraniu odpowiedniej grubości przewodów do długości taśmy led - 3,5 A każdy metr (18W) bo pasek 5V, podłączałem równolegle, a całość skleiłem z 4 pasków o długości nie wiele większej niż metr. Dużo ludzi o tym nie myśli / nie wie / nie chce im się. Oczywiście podana moc jest przy kolorze białym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l1ght: czyli zadziałało to bez zewnętrznego sprzętu, tylko kodi i hyperion?
Tylko ambilight brakuje w moim Panasonic. Widziałem u znajomych i naprawdę fajny efekt podczas nocnych seansów. Obecnie oświetlamy sobie tło dwoma lampkami za tv ale ciągle myślę o led
  • Odpowiedz
@DooM: Różnie ludzie rozumieją słowo "pomoc" ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz pytania pisz, jak będę wiedział to Ci coś podpowiem, ale poradników w necie jest masa.
  • Odpowiedz