Wpis z mikrobloga

@wykopowynoob: Nie bardzo rozumiem, z pewnością ma gadane, ma charyzme i prezencje, ale faktem jest, że żyje troche w oderwanej rzeczywistości swoich przekonań. Widać to po dyskusji z Sośnierzem, kiedy Sikorski mówi o demokracji unijnej, która przecież obowiązuje w teorii, ale faktycznie widać na przykładzie filmów Sośnierza jak wygląda praktyka, cyrk większy niż w polskim sejmie. Tak samo zresztą, jak jego poglady na temat tego, że my mamy wpływ na rozwój
@AGS__K: największą propagandę w europie to mamy teraz my w polsce, więc pisanie o propagandzie unijnej jest raczej nie na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą Sikorski był europosłem, widział wszystko od wewnątrz i wie na temat działania demokracji unijnej więcej niż 99% ludzi w tym kraju, a na pewno wielokrotnie więcej niż ja i Ty, więc wybacz ale bardziej wierzę w prawidłowość jego poglądów ( ͡
@wykopowynoob: Nie mówie o propogandzie UE, tylko tej PO, że zapewniliśmy sobie mocne miejsce w Europie itede. Poza tym co to w ogóle za podejście, że skoro my mamy to oni miec nie mogą?
Sikorski był i Sośnierz też był. Różnica jest taka, że Sośnierz jest dokumentalistą i nakręcił na ten temat mase filmów, dowodów rzeczowych że tak powiem, włącznie z godzinnym dokumentem na temat działania Parlamentu. Także ja nie musze
@wykopowynoob: Ogólnie to jednak poza jedną pomyłką ze strony Bosaka, to dosyć zabawna dyskusja, bo jak prywatnie wole Sikorskiego od Bosaka, o tyle Bosak powoływał się na fakty może też na swoje opinie, a Sikorski (niczym Kaczyński "kraju polan powstań z kolan) używał jakichś frazesów "od Unii Lubelskiej do Europejskiej" i argumentu papieża Polaka. Sorry, ale to nie jest najlepsze wystąpienie Sikorskiego
@AGS__K unia swoje blędy popełniała, ale mimo wszystko bede bronil jej idei. Europa powinna się jednoczyć, bo polska w samotności jest tylko malym robakiem do wzięcia przez putina. Przy naszym położeniu geograficznym powinniśmy szczególnie o to dbać.
@wykopowynoob: No i dlatego popełniasz ten sam błąd co Sikorski, bo bronisz idei, mimo że wykonanie jest złe. Polska nie jest poza tym do wzięcia bez Unii, bo w strefie Schengen i we wspólnocie gospodarczej można być bez narzucanego z Brukseli prawodawstwa (Norwegia, Szwajcaria) a Putin nas nie weźmie, bo niby jak? Od militarnego ataku mamy NATO a nie Unie
@AGS__K no wedlug mnie nie popełniam, bo lepszego wykonania/alternatywy nie widzę póki co. A co do nato to nie chce mi sie zbytnio dyskutować, prześledź historię wojen i zobacz ile byly warte sojusze na papierze... zresztą trump jasno stwierdzil ze ameryka juz nie ma zamiaru zbawiać świata i interesuje go tylko interes USA, do tego nie ma zamiaru ingerowac w konflikty jesli nie uderzają w usa. Dlatego jeśli myślisz że przylecą cie