Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy ludzie zaczeli skupować papier toaletowy na wieść o nadchodzacej epidemii?

Za BBC News, program Beyond 100 days, trochę wcześniej dzisiaj.
Źródło to badania przeprowadzone przez Andy Yang z NCI.

Ludzie tak reagują kiedy czują że nie mają kontroli, wtedy działają emocjonalnie i na przyklad kupują papier toaletowy. Mają wtedy wrażenie że robią coś konstruktywnego. !

Ponieważ mocno mnie to zjawisko zaintrygowało to znalazłem jeszcze inne wytłumaczenie, wynikajace z tego ze ludzie żyją w grupach (herds) i obserwuja zachowania innych ludzi. Pewnie jeden zobaczył w wozku u innego i sam nabral, potem kolejny, ktoś wrzucił do sieci, media nagłośniły i poszlo.

Innym wytłumaczeniem tego fenomenu było że papier to rzecz niedroga więc można jej sporo nabrać, da sie dotknąć i może leżeć bo się nie zmarnuje.

Wg babki z Oxford Uni która dzisiaj o tym opowiedziała, ludzie powinni postarać się trochę bardziej myśleć i zastanowiać co robią.

Niektórzy wczesniej zaopatrzyli się w maseczki, zapas żelu, rękawiczki jednorazowe, środki dezynfekujące, zapas jedzenia itp a inni kupują papier toaletowy.

Każdy orze jak może.

  • 15
@Voltix: ale jedzenie też kupują. Papier jest jedną z rzeczy można powiedzieć niezbędnych. Znika też mydło, makaron, ryż. Mam wrażenie że ten papier został trochę rozdmuchany. Być może dlatego że rzuca się w koszykach w oczy. Kupują go tak jak wszystko inne co zużywamy regularnie.
@Bratek: @aagaatkaaa: @incydent_kakaowy: papier pakuja po 4 albo po 9, na palecie jest ile tego papieru? 100 paczek? ile palet papieru dziennie dowoza do sklepu? 2? no bo sklepy sa male, nie beda przeciez trzymac 10 palet papieru skoro zawsze mozna dowiesc. dziennie w sklepie kupuje 1000 osob? 100-200 kupi papier toaletowy = nie ma papieru w sklepie

a durni ludzie beda sie zastanawiac co sie z papierem dzieje,
@acctim No ja rozumiem ciebie. Jak ktos sie moze zastanawiac czemu akurat papier zniknal jak u ciebie to maja na dwa dni max zapas bo teraz to wszystko jest w lancuchu dostaw. Durni ludzie.

Ej, skoro ja zalozylem ten wpis to znaczy ze moge twoj wpis po prostu skasowac? Pytam sie z ciekawosci, nie zeby od razu kasowac. Nawet ci nie odpisze ze w dupie byles i gowno widziales choc mnie korci.