Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem komputera do pracy zdalnej. Głównie będzie wykorzystywany do pakietu Office + jakiś program do obróbki graficznej (koniecznie potrzebuję monitor minimum 24 cale). Komputer będzie też wykorzystywany do oglądania filmów (np. Netflix). Czy lepiej kupić (złożyć samemu?) komputer stacjonarny, czy lepiej wziąć dobrego laptopa z opcją podłączenia dużego zewnętrznego monitora? Obecnie mam dosyć wiekowego laptopa, na którym z racji małego monitora dosyć ciężko pracuje mi się przy dwóch otwartych równolegle oknach.

#komputery #informatyka #laptopy #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@broker a będziesz oglądał netflixa na tym ekranie czy podłączasz do telewizora. Laptopa łatwiej wziąć i podłączyć tam gdzie chcesz. Podaj budżet jeszcze
  • Odpowiedz
@broker: Nic nie przebije PC. Laptopa na wyjścia/wyjazdy możesz dokupić za ułamek tego albo po prostu z czasem dodasz sobie do zestawu właśnie lapka.

Działam na PC z monitorami, w torbie z dokumentami mam zawsze naładowanego w pełni synchornizującego się lapka właśnie na wyjścia i wyjazdy (wtedy też zabieram jakiś monitor prawie zawsze).
  • Odpowiedz
@Saeglopur: chyba skłonię się ku tej opcji. Laptop albo coś w stylu netbooka do 12 cali, mały i lekki, poręczny. A do pracy stacjonarka. I teraz pytanie: kupić gotowy zestaw czy składać samemu?
  • Odpowiedz
@broker: Oj to zdecydowanie nie - będzie grubym ograniczeniem w przyszłości! Będziesz chciał większą grafikę albo dwie - nie da rady. Więcej dysków HDD typowo na dane równolegle do SSD z systemem - też problem. Prawie pasywne chłodzenie procesora (przykładowo mam olbrzymi radiator "be quiet!" choć z wentylatorem i tak) - też nie da rady.

Akurat obudową się nie ograniczaj zdecydowanie! Obczaj NZXT amerykańskie, mam S340 Elite i jest perfekcyjna
Saeglopur - @broker: Oj to zdecydowanie nie - będzie grubym ograniczeniem w przyszłoś...

źródło: comment_GegZN3Tm8HYLCB3e9TUBr3VyxlZAUmZP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@broker: A jaki przedział cenowy? W dzisiejszych czasach można spokojnie kupować laptopa ktory starczy do wszystkiego(mam na myśli profesjonalne rozwiązania). Jak chcesz to ci coś polece, tylko poweidzile kasy
  • Odpowiedz
@stassma: @lastro: za bardzo nie orientuję się w obecnych cenach, ale myślę tak o budżecie do 1,5 tys. zł max za jednostkę centralną. To ma być generalnie komputer do zastosowań biurowych, więc nie musi mieć np. wypasionej karty graficznej.
  • Odpowiedz