Wpis z mikrobloga

#fpl

Kiedy jest najlepszy czas na drugą Wild Card? To mój pierwszy sezon i wyczytałem na Redditcie żeby nigdy nie używać tego chipa na tym etapie sezonu i trzymać na później (ale nie było żadnego uzasadnienia a same upvoty).

Wydaje mi się, że trzeba użyć kiedy np. dwóch lub więcej z najważniejszych graczy, których ma się w składzie dozna kontuzji (np. Mane i Vardy) albo gdy kilku zawodników ma słabą formę. Gdybym miał użyć Wild Card teraz to zmieniłbym jedynie 3-4 piłkarzy także zostawię sobie ją na później.
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dnasstorm: wrzuć jaki masz skład. Użycie WC dla 3 zmian nie ma żadnego sensu. Jeśli masz 1-2 kontuzjowanych zawodników to jeden darmowy transfer i ewentualnie jeden za -4 pkt załatwi sprawę. A najlepszy czas na wc będzie jak będzie trzeba przygotować skład na podwójne kolejki oraz blind gameweeks gdzie niektóre drużyny nie zagrają w danej kolejce.
  • Odpowiedz
  • 1
@dnasstorm zasadniczo wild card na dwie kolejki (tylko nie w tej samej, bo chcesz użyć triple C albo bench boosta w podwójnej kolejce). Free chip czy jak to tam się nazywa dajesz przed kolejka w której większość nie gra (ewentualnie zostawiasz na koniec, kiedy wiele drużyn już o nic nie gra)
  • Odpowiedz
  • 0
@finam: Dopiero od GW9 zacząłem mniej więcej ogarniać o co chodzi w FPL. Zacząłem od GW4, bo znajomi grali i mnie zaprosili do ligi, teraz oscyluje pomiędzy 4 a 6 miejscem na 10 w lidze, także całkiem dobrze, bo reszta zaczęła od GW1.

Maddison ostatnio zdobywa mało punktów, myślałem o wymianie na Pereza, Cantwella na Traore, Vardiego na Aube i może Ingsa na DCL, bo Ings jest rotowany ostatnio.

Obecnie mam
dnasstorm - @finam: Dopiero od GW9 zacząłem mniej więcej ogarniać o co chodzi w FPL. ...

źródło: comment_q1ggBomxQPj3HxdNNyuD2RdbeITo4AM5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dnasstorm Skład masz normalny. Weź tylko pod uwagę, że w blank GW28 nie zagra ci prawdopodobnie 4 twoich zawodników, plus Simpson który też nie gra i nie masz grającej jedenastki. Więc zamiast WC zaplanuj sobie sensowne transfery (a będzie ich przecież jeszcze 4) żeby mieć 11 grających na gw28.
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrek07: Masz na myśli graczy City, Leicester, Norwich i SHU? Czyli przed GW28 powinienem wymienić Vardiego, Madsa, Baldocka i Cantwella? Czyli trzymać darmowe transfery i dopiero przed samym GW28 zdecydować, finał pewnie będzie City v Leicester z tego co się rozeznałem.
  • Odpowiedz
@dnasstorm City, Arsenal, Norwich i Leicester będą mieli blank jeśli w finale zagrają City z Leicester. Masz 2 graczy z City, 2 z Leicester i Cantwella więc w sumie 5. Nie musisz wymieniać 4 czy 5, wymień tylko tylu (np Cantwella i Simpsona) żebys mógł wszystkich niegrajacych posadzić na ławce.
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrek07: Mam KDB, Madsa, Vardiego i Cantwella, to zdjęcie wyżej to z GW4. Zdjęcie mojego aktualnego składu jest wyżej.

Ok, dzięki. W takim razie do składu wezmę Traore i Lascellesa.

Będę się tez musiał zastanowić co zrobić z Maddisonem, mało pkt ostatnio zbiera.
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrek07: Zgadza się, a Maddison zagrał całkiem dobry mecz, zobaczymy jak zagra z Chelsea, jak niezbyt dobrze to zamienię go na Grealisha, oglądałem mecz i on gra praktycznie jako napastnik.
  • Odpowiedz