Wpis z mikrobloga

@catsky: a co to za płyn? bo też bym umył felgi porządnie. Chyba nigdy nie były porządnie umyte. Są jakieś nietoksyczne preparaty? Czy trzeba w masce i rękawicach myć?
  • Odpowiedz
@kapuczina_corki_somsiada: Mam oem honda z ctr, założone nowe 2 miesiące temu, szkoda mi ich wyrzucać bo hamują jak złoto, ale po 3 dniach felgi wyglądają okrutnie.
@kossmann: Używam tych deironizujących czy jak to się nazywa, najczęściej K2 ROTON, ale już się #!$%@? bo mi schodzi butelka na tydzień.
  • Odpowiedz
@catsky: Do regularnego stosowania polecam Ci coś z tej grupy - https://czysta-bryka.pl/product-category/mycie-konserwacja-nadwozia/mycie-kol/plyny-do-mycia-felg/

Shiny Garage Monster - żelowy, przez to wydajny jak deironizer ale nie śmierdzi bo zawiera mniejsze stężenie tych związków co typowo występują w krwawych felgach. Bardziej pachnie grejpfrutem niż śmierdzi ;)

Też bardzo dobry jest Roll Around z Funky, też pachnie a nie śmierdzi i ładnie myje felgi, można go rozcieńczyć 1:1 nawet przy regularnym stosowaniu.

Typowego deironizera mógłbyś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@catsky: a może rozwiązaniem byłoby polożenie na felgi wosku albo ceramiki? Wtedy pewnie pył byś i na bezdotyku za zeta obleciał raz na kilka dni xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@catsky: ogólnie chyba jest też coś kwasowego do felg w koncentracie 15zl/litr. Pewnie rozcieńczony 1:10 też by się sprawdził
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@catsky: tylko żeby nie było - ja NIE WIEM jak kwasowy preparat zadziała na felgi przy częstym stosowaniu. Więc w tym się nie sugeruj moim zdaniem. Ja tylko podpowiadam, co widziałem na półce w sklepie i w Internecie.
  • Odpowiedz
@CinuLNS: Poznaje te ręce xD Jak szwagier polecał to kupuje w ciemno, myślę że tym felgom już nic nie zaszkodzi jak dostają od 2 miesięcy deironizer 2-3 razy w tygodniu.
  • Odpowiedz
@catsky: Polecam wrzucić ceramike na felgi. Ja w poprzednim aucie miałem, i myłem felgi zwyczajnie szamponem który został po umyciu auta. Żadnych płynów kwasowych, nawet po dłuższym braku mycia.
  • Odpowiedz
myślę że tym felgom już nic nie zaszkodzi jak dostają od 2 miesięcy deironizer 2-3 razy w tygodniu.


@catsky: deironizer jest neutralny, nie reaguje kompletnie z aluminium czy lakierem, kwas natomiast reaguje, jedno złe użycie kwasu może zaszkodzić bardziej niż 5 lat mycia deironizerem 2-3 razy w tygodniu xD
  • Odpowiedz