Wpis z mikrobloga

O KUJ chodzi z TikTokiem? Skąd tak wysokie zaangażowanie produkujących 'treści'?

Przecież aż są agencje które klepią tylko to :O Moje główne pytanie sprowadza się do monetyzacji, gdzie tam jest profit? Z trudem trochę przez to przebrnąłem i nie widzę reklam, ulokowanych produktów nawet pośrednio - w sumie nic. Już myślałem że monetyzacja pojawia się przez muzykę bo mogłaby być jakoś spięta z np Spotify (zwróciłem uwagę że silnie ją pokazują) ale też nie.

Nawet gdyby 'twórcy' mieliby być motywowani samą atencją to i tak przecież TikTok na czymś musi zarabiać. Są podobno jakieś donacje i z nich TikTok pobiera ok. 20% ale musi być coś jeszcze. Przejęli musica.ly za 1 mld USD a to właściwie obecny TikTok, na ile widzę oni chyba faktycznie jadą na samych rundach finansowania od VC i budują wartość przez zbieranie użytkowników ale jeszcze tego bezpośrednio nie monetyzują (?)

#tiktok | #reklama | #socialmedia | #marketing | #marketinginternetowy | #startup | #pytaniedoeksperta
Saeglopur - O KUJ chodzi z TikTokiem? Skąd tak wysokie zaangażowanie produkujących 't...

źródło: comment_Bl8BjEtj6VpwaJUMxseFnvPz70DEAvg0.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Moje główne pytanie sprowadza się do monetyzacji, gdzie tam jest profit?


@Saeglopur: Budujesz sobie widownie wsrod dzieciakow, ktore za pare lat beda dysponowaly kartami kredytowymi swoich rodzicow. Generalnie celem dla duzych graczy nie jest instant monetyzacja ale stworzenie duzej publiki. Monetyzacja pojawi sie pozniej, teraz to jest inwestycje.

Pomysl o tym w ten sposob - pierwsi, ktorzy byli na youtubie (czy jakimkolwiek innym nowym kanale) jezeli nie dali sie zrzucic
  • Odpowiedz