Wpis z mikrobloga

@Krinod: Z tą kartą wifi będziesz miał synchronizację na 866,7 Mb/s. Przy bardzo sprzyjających warunkach realna prędkość będzie oscylować na poziomie ~600 Mb/s, na więcej nie ma szans. Poza tym standard AC wymaga silnego sygnału, aby Ci to rzeczywiście się spięło na 866,7 Mb/s, więc takie synchro będziesz miał co najwyżej 5 metrów od routera w tym samym pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
@przemyslaw-dec: Jeśli zdecyduję się na opcję światłowodu 600 Mb/s zamiast 1 Gb/s s to np. jeśli w opcji 1 Gb/s działałoby mi przy 20 metrach np. 590 to w opcji 600 Mb/s przy tych samych warunkach też mi by działało wtedy 590 ?
Chodzi mi o to czy spadek prędkości w zależności od odległości (i różnych przeszkód typu ściany) od routera liczony jest od mocy karty sieciowej czy prędkości światłowodu?
  • Odpowiedz
@Krinod: Jeżeli chcesz korzystać tylko po wifi to nie ma sensu brać 1 Gb/s, bo na tej sieciówce co masz tyle nie wyciągniesz. Prędkość transferu w tym przypadku nie byłaby zależna od szybkości łącza światłowodowego a wyłącznie mocy sygnału oraz poziomu zakłóceń na danym kanale. Specjalnie dla Ciebie pofatygowałem się i wyszedłem na zewnątrz domu na przedstawioną przez Ciebie odległość 20 metrów od routera. Miedzy laptopem a routerem była przeszkoda w
  • Odpowiedz
@przemyslaw-dec: Dziękuje za przetestowanie i odpowiedź. W takim razie wezmę 600 Mb/s. Nie spodziewałem się, że mogą być takie spadki ze względu na odległość ale najwyżej jak będę chciał pobrać bardzo duże pliki to przyniosę laptopa bliżej routera.
  • Odpowiedz