Wpis z mikrobloga

Dwa 24" czy dwa 27"? Do tej pory pracowałem na 24", ostatnio w pracy mam 24" 1440p. Teraz do domu się zastanawiam nad 2x27" 1440p. Jak u was? Jakie odczucia? Na pewno wiem że skalowanie w IDE na 24"/1440p musiałem lekko podbić bo za małe elementy, ale poza tym fajno.

#programowanie
  • 11
@aso824: Ja mam 25" QHD i 24"FHD, pracuje się całkiem spoko. Już żadnego monitora FHD nie kupuję :) 27" ma moja dziewczyna i moim zdaniem jest po prostu za duży.

W pracy niestety 2 FHD, ale chyba poproszę w końcu o upgrade...

Tylko odradzam tego Dellowego 25" (U2518D), bo miałem 2 sztuki, obie zwracałem z powodu wad fabrycznych (mocny backlight bleeding + ciemna plama z prawej strony). Jakaś felerna linia.
@aso824: A ja polecę 2x27 :) Całkowicie inny komfort pracy, a jak dorwiesz coś co ma małe ramki to nie zajmuje w cale tak dużo miejsca (sam posiadam 2x iiyama xub2792qsu i mogę je śmiało polecić).
@aso824: jakich rozwiązań? wszystkie apki i systemy z jakich korzystałem mają natywne wsparcie dla monitorów ultrawide nawet desktopowe linuxy
@maad: a ultrawide ma dwa wejścia jednocześnie? Czytałem o jakimś 3840x1080 czyli po prostu dwa sklejone FHD, i tam to było, ale koszt przewyższał dwa osobne monitory, było tylko FHD a nie QHD, no i w razie awarii jest gorzej - chociaż fakt faktem kusząca perspektywa