Wpis z mikrobloga

#!$%@? ale zajebiście temat siadł, 720 słów, więcej mialem w głowie lektur do których się mogłem odwołać niż czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) szkoda że dobry wynik z polaka na politechnice #!$%@? daje
#matura
  • 15
  • Odpowiedz
  • 2
@wojciech_adasdas można się odwołać do kilku, ale minimum (podane w poleceniu) musi być spełnione

@Block3r jakie dałeś argumenty? Ja bym się nie odważył pisać więcej niż potrzeba, za bardzo boję się błędów stylistycznych, interpunkcyjnych itd
  • Odpowiedz
@Sqbfd: To, do ilu tekstów należy odwołać się w wypowiedzi, wyraża się w formie gramatycznej rzeczownika: odwołaj się do tekstu (= jednego), odwołaj się do tekstów (= co najmniej dwóch). W drugim z przedstawionych wariantów polecenie nie precyzuje, jaka jest górna granica liczby przywołanych tekstów.

ze strony CKE
  • Odpowiedz
@Sqbfd: najpierw do tego co było podane, potem do wielkiej improwizacji, historii Cichowskiego opowiadanej przez Adolfa, a później teksty kultury - mit o Dedalu i Ikarze, Kordian. Przyjąłem tezę, że wolność jest dla człowieka wartościa niszczącą, szczególnie jak się nie korzysta z niej z rosądkiem
  • Odpowiedz