Wpis z mikrobloga

Czołem. Mam już kilka lat doświadczenia w #cnc i chce teraz rozwijać się bardziej w CAD/CAM. Co powiecie o programie mastercam? Warto się z niego przygotować patrząc na Polski rynek pracy? Zainstalowałem sobie najnowsza darmowa wersję i na pierwszy rzut oka nie jest za bardzo dla mnie mnie czytelny. Wcześniej coś tam próbowałem robić w fusion 360 jednak z tego co wiem to nie jest on popularny w Polsce.
  • 9
@ancymon111 posprawdzaj oferty pracy w twojej okolicy i wybierz najpopularniejszy. Ja obecnie pracuje na Esprit, ale bardzo ciezko znalezc w tym robotę, mało popularny program. Najlepszy w okolicy jest cbyba NX, albo Edge, Mastercama rzadko spotykam w ofertach.
@ancymon111 mastercam jest dosyć popularny i nawet poważne firmy z niego korzystają. Ja u siebie mam od niedawna ale jeszcze w nim nie robiłem. Od zawsze mieliśmy delcama. Ale młody miał mastercama na studiach to mówi że taki całkiem łatwy i dosyć uproszczony w porównaniu do delcama.
@kujol to baaardzo zależy od regionu, u mnie 3 lata temu to było jakieś 2,2 na rękę. Podlasie, programowanie cam nauka od zera plus operatorka. Z palca co najwyżej wytaczanie robimy
@kujol zalezy od firmy, regionu. Ja jestem jedynym programista w małej firmie, ogarniam 4 osie, 3 maszyny na 2 zmiany i jeszcze operatorem musze byc... 3.5-3.7k na rękę bez nadgodzin i weekendow, ale do roboty mam 3 min i w sumie idę mi na reke ze studiami zaocznymi, wiec sie trzymam. 1.5 roku doswiadczenia.
@kujol nie ogarniesz ( ͡° ʖ̯ ͡°) mozesz porysowac, porobic ścieżki, ale bez zobaczenia na żywo jak idą twoje programy bedzie zwyczajnie ciężko. Probuj i sie ucz w domu, nie chce cie zniechęcać, bo mase rzeczy ogarniesz sam, ale wszystkie dojścia, odejścia, itp. mialem ciezko ogarnac dopoki nie widzialem dokladnie co robi maszyna. Praca fajna, lubie siedziec nad programami, wiec polecsm ( ͡ ͜ʖ ͡