Wpis z mikrobloga

Hej

Dostałem od chińczyka kupon na 250$. Rzecz którą chce kosztuje 253$. Zapłacę paypalem więc rachunek będę miał na 3$. To elektronika więc 100% wpadnie na granicy. Teraz pytanie jak zareagują celnicy. Od czego będą chcieli naliczyć podatek, od 3$ czy od 253$? No i od czego de facto mają prawo? #aliexpress #banggood #gearbest
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WujekRada: Cię wy pierd.. Mają prawo ściągnąć podatek od kwoty, którą zapłaciłeś. Będziesz musiał w wszystko dobrze opisać i udokumentować screenami.
Celnicy to też ludzie i zazwyczaj kumaci, także jak wszystko dobrze opiszesz będzie dobrze.
Cię wy pierd.. Mają prawo ściągnąć podatek od kwoty, którą zapłaciłeś. Będziesz musiał w wszystko dobrze opisać i udokumentować screenami.

Celnicy to też ludzie i zazwyczaj kumaci, także jak wszystko dobrze opiszesz będzie dobrze.


@plonez80:

No tak, celnicy to ludzie kumaci i będą tylko musieli uwierzyć, że otrzymany kupon był za darmo, a nie jest to tylko sposób na unikniecie podatków przez rozbicie płatności za zakupy na 2 transze i pokazanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwek2k: zawsze wszystko opisywałem i tłumaczyłem obniżki. Nigdy nie było problemu. Oczywiście nie rabat 98%. Myślę, że jak profesjonalnie wszystko opisze i udokumentuje screenami też nie będzie problemu.
zawsze wszystko opisywałem i tłumaczyłem obniżki. Nigdy nie było problemu. Oczywiście nie rabat 98%


@plonez80:

Aliexpress już sprzedawało kupony zniżkowe za kasę. Celnicy o tym wiedzą, bo przecież też kupują na aliexpress.

O ile takie numery przejdą przy stosunkowo niskich zamówieniach, to zniżka na poziomie 200$ i jednocześnie jakieś 98% wartości zamówienia już raczej nie przejdzie.
Co innego, gdyby na zestawieniu nie pojawił się kupon, a tylko zostało zrabatowane zamówienie, tak
@WujekRada: będą kazali Ci przedstawić ofertę produktu w takiej cenie w jakiej jest on normalnie (bez tego kuponu 250$) albo sami wycenią na podstawie wartości rynkowej. Kiedyś była już sytuacja z Huawei za 1$ ( #pdk ( ͜͡ʖ ͡€) ), no i naliczali od wartości rynkowej.