Wpis z mikrobloga

Znalazłem na flickr.com zdjęcie z lat 90, przedstawiające Warszawe-taksówkę w Gdyni, fotka zrobiona przez jakiegoś Francuza. Ciekawe kiedy ostatnia Warszawa przestała jeździć jako taksówka, sam fakt, że dotrwała do lat 90 jest dla mnie zaskoczeniem.
https://www.flickr.com/photos/137303210@N07/24073537251
#samochody #ciekawostki #fso
W.....c - Znalazłem na flickr.com zdjęcie z lat 90, przedstawiające Warszawe-taksówkę...

źródło: comment_Q8duyOu03PKUNZfhE02w6pxP9wtWEq8f.jpg

Pobierz
  • 6
@Eternit_z_azbestu: ja słyszałem że już nawet stan wojenny je mocno przetrzebił bo zbyt dużo paliły jak na kraj w którym są kartki na benzynę, i jeszcze w latach 80 sporo Warszaw skończyło skanibalizowanych jako źródło części do Żuków i innych takich. Wyobrażam sobie, że u progu XXI wieku na wsiach zdażały się np. kurołapki, ale żeby Warszawy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@WszeborWlostowic: Ja pamiętam gdzieś w internetach Warszawę z włożoną Andorią od Żuka czy tam Lublina. Myślę, że to auto mogło mieć jakiś potencjał do tego, by wywalić S21 i wsadzić jakiegoś dostępnego diesla.

@SonyKrokiet: Hotrody i inne poeebane pomysły to raczej początek lat 00. Tak samo przemysł ślubny. Ale pamiętam, że jeszcze tak koło 2003 może 2004 widziałem na wsi w rynku Warszawę pick-up w stanie biednym, ale chyba wciąż